wSensie.tv

 1. Nadszedł piątek, a to oznacza, że czas na intelektualną ucztę w towarzystwie redaktora Michalkiewicza. Pozostajemy przy zagadnieniach o charakterze ustrojowym. Dzisiejszym tematem jest demokracja, a konkretnie sposoby wyłaniania umiłowanych przywódców, możliwe systemy wyborcze, rodzaje ordynacji oraz praktyczne konsekwencje ich stosowania.

  "10 najważniejszych..." Stanisława Michalkiewicza to autorska, intelektualna wycieczka, podczas której usłyszycie o dziesięciu najważniejszych książkach, postaciach, wydarzeniach historycznych, czy zwrotach w historii świata. Nie zabraknie także listy największych zdrajców i indywiduów, których działanie miało wpływ na naszą historię.

  Bądźcie czujni! "10 najważniejszych…" Stanisława Michalkiewicza – w każdy czwartek o 19:00 tylko na wsensie.pl.

  # vimeo.com/358054350 Uploaded 339 Views 0 Comments
 2. Redakcja wSensie.pl prezentuje reportaż z manifestacji aktywistów "ekologicznych" w sprawie obrony – w ich rozumieniu – praw zwierząt. Wyrażone na barykadach teorie były doprawdy zdumiewające, zaś retoryka jak na nowoczesnych proletariuszy i proletariuszki przystało, iście rewolucyjna.

  – Nasza walka jest słuszna! Czego chcemy? - Wyzwolenia wszystkich zwierząt! Zmieńmy ten świat! (...) Nie osiągniemy zasadniczego postępu bez delegitymizacji zabijania zwierząt, która pochodzi od kościoła i z nauki! (...) Pozwólcie nam nie jeść mięsa!
  – krzyczeli uczestnicy zgromadzenia. 

  – Czy zastanawialiście się jak to się stało, że ciało kurczaka bez piór znalazło się w foliowym opakowaniu? Skórzane paski, buty i futra, kiedyś były czyjąś skórą i ciałem (…) Czy widzieliście kiedyś oczy, w których czai się ból, strach i cierpienie? Ja to wszystko widziałam, chociaż mam dopiero 12 lat…
  – recytowała bez zająknięcia i z pełną powagą, przejęta swoją rolą dziewczynka.

  Ale to tylko niektóre z wykrzykiwanych haseł i wygłaszanych tez jakie pojawiły się podczas pikiety. Dlatego jak mawiał Piotr Szalaty

  – Nic nie rób. Po prostu daj im mówić.

  # vimeo.com/358048344 Uploaded 457 Views 0 Comments
 3. Gościem Roberta Wyrostkiewicza w "Nocnej wymianie myśli” był Jakub Zgierski, który opowiedział o opracowywanej i przygotowywanej do druku "Encyklopedii Antykultury" 

  Antykultura postrzegana jako pojęcie szerokie, bazujące na defragmentacji czy raczej deformacji wszelkich przejawów cywilizacji łacińskiej, to – zdaniem Jakuba Zgierskiego z Młot na marksizm – dziecko Karola Marksa, które objawia się współcześnie w wielu swoich emanacjach, takich jak: LGBT, ekoterroryzm czy skrajny federalizm leżący u zarania Unii Europejskiej i trawiący ją od środka do dzisiaj.

  Co ciekawe, konserwatywna część publicystów zwykła podkreślać zazwyczaj chadeckie korzenie UE. Innego zdania jest Zgierski, który przytacza "klasyków" unijnego "super-państwa", którzy z chadeckością nie mieli nic wspólnego i wpisywali się raczej w nurt skrajnie antychrześcijański.

  Zgierski jest współinicjatorem projektu badawczego, którego celem ma być wydanie w wersji papierowej i szerszej, internetowej, "Encyklopedii Antykultury".

  Nad głównymi hasłami formowanymi w sposób akademicki i metodyczny pracują obecnie redaktorzy, a samo przedsięwzięcie finansowane jest crowdfundingowo, czyli oddolnie, o czym opowiada gość Roberta Wyrostkiewicza w najnowszej "Nocnej wymianie myśli".

  "Nocna Wymiana Myśli" Roberta Wyrostkiewicza to rozmowy o tym, o czym nie chcą zazwyczaj rozmawiać dziennikarze mediów głównego nurtu. Przed ekrany zapraszamy w każdą środę i piątek o godzinie 21.00.

  # vimeo.com/357844243 Uploaded 44 Views 0 Comments
 4. W dzisiejszym odcinku duet Rafał Otoka-Frąckiewicz i Stanisław Michalkiewicz w programie "W podwójnym nelsonie" skupił się na stosunkach polsko-amerykańskich i ewentualnych przetasowaniach na środkowoeuropejskiej arenie politycznej. Podczas gdy zimny ruski czekista Putin nie otrzymał zaproszenia na obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej, Polskę nawiedził Mike Pence. Wiceprezydent USA zapewnił, że Polska i jej Najważniejszy Sojusznik są rodziną. Piękne to słowa, jednak może się tak zdarzyć – alarmuje red. Michalkiewicz – , że jak Trump przychyli nam nieba, to zobaczymy wszystkie gwiazdy. Moce Najwyższe coraz silniej naciskają bowiem na kompleksowe ustawodawstwo w kwestii roszczeń majątkowych.

  # vimeo.com/357799773 Uploaded 264 Views 0 Comments
 5. Już za kilka dni w Rosji odbędą się wybory do Moskiewskiej Dumy Miejskiej, w których obywatele zadecydują, kto będzie rządził w Moskwie. Moskiewska Duma Miejska to organ władzy porównywalny do Sejmiku Wojewódzkiego w Polsce, a jego zadaniem jest np zatwierdzanie budżetu Moskwy. W związku z wyborami dochodzi do licznych manifestacji, szacuje się, że protestuje ok. 60 tys Rosjan.

  Protestuje ta Rosja, która ma dosyć monopolu Kremla na władzę, to jest ta Rosja, która jest wielkomiejska, wykształcona, dobrze sytuowana, która ma zawiedzione aspiracje

  – mówiła Jadwiga Rogoża, ekspert Ośrodka Studiów Wschodnich do spraw rosyjskich.

  Aby zarejestrować kandydata do Moskiewskiej Dumy Miejskiej, moskiewska Komisja Wyborcza oczekuje, w zależności od okręgu, od 4,5 tys do 6 tys podpisów, które należy zebrać w relatywnie krótkim czasie. Według relacji Jadwigi Rogoży, większość kandydatów opozycji zebrała wymaganą ilość podpisów, jednak były one odrzucane przez moskiewską Komisję Wyborczą z prozaicznych powodów.

  Poszczególne kuriozalne przypadki, kiedy kwestionowano podpis wyborcy, który zgłaszał się osobiście do Komisji Wyborczej i potwierdzał, że złożył podpis popierający tego kandydata i ponownie ten podpis był odrzucany. Bardzo wiele takich przypadków sprawiło, że ludzie nie tylko poczuli się wykluczeni z wyborów formalnie, poczuli, że ich godność jest podeptana

  – komentowała ekspertka w programie "Polska na Serio".

  Lokalny protest w Moskwie był przez media prezentowany jako sprzeciw wobec władzy centralnej Rosji. Jednak na ile jest to bunt przeciw układowi Władimira Putina?

  Bardzo często ludzie przechodzą drogę od dystansowania się od polityki, od opozycji, od krytyki władzy i potwierdzania, że zależy im tylko i włącznie na rozwiązaniu bardzo konkretnego problemu do tego, że, chcąc nie chcąc, bardzo często stają się działaczami politycznymi

  – wyjaśniała Jadwiga Rogoża.

  Program "Polska na serio" to rozmowy z politykami, publicystami i blogerami. Świeże spojrzenie na bieżące wydarzenia, którego nie zobaczysz w mainstreamowych mediach. W każdy poniedziałek o godzinie 20.00 na program "Polska na serio" zapraszają: Rafał Ziemkiewicz i Rafał Otoka-Frąckiewicz. W każdy wtorek widzów zachęca do oglądania Łukasz Warzecha, a w czwartek o godzinie 20.00 na program zaprasza Ewa Zajączkowska. 

  W materiale zostały wykorzystane zdjęcia z twittera/@MacMire

  # vimeo.com/357582598 Uploaded 162 Views 0 Comments

wSensie.tv

wSensie.TV Business

Browse This Channel

Shout Box

 • marianciu

  Przyłączam się do wniosku , aby wrzucić zablokowane przez YouTube zablokowane "Wierzę".

  by marianciu

 • Łukasz

  Czy można liczyć na to że zablokowane "Wierzę" z 28 lipca też się tu pojawi?

  by Łukasz

 • Paweł

  Cieszę się, że dalej będzie można oglądać :)

  by Paweł

Heads up: the shoutbox will be retiring soon. It’s tired of working, and can’t wait to relax. You can still send a message to the channel owner, though!

Channels are a simple, beautiful way to showcase and watch videos. Browse more Channels.