wSensie.tv

 1. Papież Franciszek dokonał kolejnych nominacji kardynalskich. Z punktu widzenia ziemskiego, to od nich zależy, kto będzie kolejnym papieżem. Warto więc się zastanowić, kto zasiądzie w kolegium i jakie zmiany czekają w związku z tym Kościół.

  Jak wygląda system w którym papież za pomocą nominacji kardynalskich jest w stanie w bardzo dalekim stopniu uformować, a nawet przeformować Kościół? O czym świadczy brak nominacji dla polskich biskupów z punktu widzenia Rzymu? Czy może to mieć związek z niechęcią papieża do polskiego episkopatu? Odpowiedź na te i wiele innych pytań poznacie oglądając najnowszy odcinek magazynu katolickiego "Wierzę".

  "Wierzę" to program dobry dla wierzących i niewierzących. Po jego obejrzeniu wierzący będą musieli się zastanowić, niewierzący zobaczą, w co wierzymy, albo powinniśmy wierzyć – my – próbujący być katolikami.

  # vimeo.com/358597526 Uploaded 21.6K Views 0 Comments
 2. Czerniaków był areną walk porównywalnych nawet z najcięższymi bitwami miejskimi II wojny światowej - Stalingradem, Berlinem, ale także z obroną powstańczego Starego Miasta w Warszawie. Wyniszczająca, bezkompromisowa walka i bohaterstwo żołnierzy, dawały nadzieję na wyrwanie ukochanego miasta z niemieckiego uścisku. Powstańczy upór spotkał się z bestialstwem niemieckich żołnierzy. W czasie walk na Powiślu Czerniakowskim, dzielnica stała się miejscem masowych mordów na jeńcach wojennych. Niemcy nie oszczędzali kobiet, dzieci, a nawet powstańczych szpitali. Historia Powstańczego Czerniakowa, to jedna z najbardziej krwawych lecz mało znanych opowieści o Powstaniu Warszawskim, dlatego warto ją przypomnieć. 

  O tym, w jaki sposób sowieci wysłali na śmierć polskich żołnierzy z 1 Armii Wojska Polskiego Vito Casetti rozmawia z dr. Pawłem Brudkiem z Muzeum Powstania Warszawskiego. Będzie to opowieść o 4 tys. zabitych, rannych i zaginionych. O cenie, jaką zapłacili żołnierze za pomoc powstańcom warszawskim.

  # vimeo.com/358503110 Uploaded 12 Views 0 Comments
 3. W dzisiejszym odcinku poznamy historię statku "Bajka", który w Powstaniu warszawskim służył jako improwizowany szpital, ale także jedno z ostatnich miejsc oporu. Czy kiedyś dowiemy się, gdzie dokładnie znajduje się słynny "szpital na wodzie"?
  Opowieść o Powstaniu z innej strony czyli sanitariuszach, sanitariuszkach i lekarzach, którzy dzielnie przez całe Powstanie ratowali ludzkie życie. Szpitale organizowane były wszędzie, gdzie dało się osiągnąć względny spokój – jeden z nich znajdował się na statku "Bajka", który przed wojną był jednostką wycieczkową, a w czasie powstania służył jako szpital. "Bajka" była szóstym co do wielkości statkiem na Wiśle i jednym z najwytworniejszych – to o niej będzie ta opowieść.
  Gościem odcinka jest pan Rafał Brodacki z Muzeum Powstania Warszawskiego, który zgodził się opowiedzieć o słynnym "szpitalu na wodzie".

  # vimeo.com/358496261 Uploaded 2 Views 0 Comments
 4. W dzisiejszej "Cotygodniowej dawce złych wiadomości" przebojowy "lewicowy publicysta" Rafał Otoka-Frąckiewicz będzie pastwił się nad władcą ścieków, któremu nie dość, że wypłynęło do rzeki 265 mln galonów ścierwa, to jeszcze jacyś złośliwcy podrzucili zdechłe szczury.

  Oberwą też wodzowie ludu pisowskiego zapowiadający dumnie kolejne "dobre zmiany". Tym razem zamierzają obłaskawić nas tym, że nie podniosą nam VAT-u. Dostanie się także Konfederacji i Liroyowi. Rafał Otoka-Frąckiewicz nie oszczędził nawet namaszczonej na przyszłą premierzycę Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Jednocześnie określił w przybliżeniu kiedy ta charyzmatyczna królowa intelektu przejmie przywództwo naszego Lechickiego Imperium.

  Legendarne PITU PITU w klasycznej i niezmienionej formie powraca, aby cieszyć oczy i uszy szerokiej publiczności, tylko na wSensie.pl. "Cotygodniowa dawka złych wiadomości" w każdy piątek o 20.00

  źródło: wSensie.pl/https://www.youtube.com/watch?v=NkRkuI0ZgX0&feature=youtu.be

  # vimeo.com/358353205 Uploaded 875 Views 0 Comments
 5. Rzecz się stała niesłychana. Polska ma od dziś dwóch bohaterów, ale tylko jeden z nich jest prawdziwy. Pewien młokos wykorzystał podstępnie swoje imię wziął sobie nazwisko naszego bohatera. Nie martwcie się, ON już wie co z tym zrobić, dlatego mówi do was z ekranu. Chwała mu!

  "Rozmowa ze mną" to program satyryczny poświęcony najwybitniejszemu politykowi i prezydentowi. W każdym odcinku ikona walki z "komunom" będzie komentowała bieżące sprawy polityczne, niepolityczne, naukowe, być może nienaukowe, społeczne, medialne i niemedialne. Najwybitniejszy syn ziemi polskiej, który miał taką prezydenturę, jakiej nie będzie przez najbliższe 500 lat. Swoimi "radami" będzie uczył, doradzał a przede wszystkim bawił.

  # vimeo.com/358343295 Uploaded 93 Views 0 Comments

wSensie.tv

wSensie.TV Business

Browse This Channel

Shout Box

 • marianciu

  Przyłączam się do wniosku , aby wrzucić zablokowane przez YouTube zablokowane "Wierzę".

  by marianciu

 • Łukasz

  Czy można liczyć na to że zablokowane "Wierzę" z 28 lipca też się tu pojawi?

  by Łukasz

 • Paweł

  Cieszę się, że dalej będzie można oglądać :)

  by Paweł

Heads up: the shoutbox will be retiring soon. It’s tired of working, and can’t wait to relax. You can still send a message to the channel owner, though!

Channels are a simple, beautiful way to showcase and watch videos. Browse more Channels.