wSensie.tv

 1. Kobiety w polityce to już nie novum, także młode, jednak kandydatka do Sejmu z Koła Gospodyń Wiejskich to sytuacja, którą można zaliczyć do intrygujących.

  Taką też jest bez wątpienia Urszula Hawryluk, która nie zajmowała się dotąd polityką, skupiała się na własnej rodzinie i działalności społecznej, kulturowej i kobiecej w Kole Gospodyń Wiejskich w Kiczkach, którego jest przewodniczącą. Obecnie postanowiła kandydować z okręgu swojego zamieszkania (wyborczy okręg siedlecki) do Sejmu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

  Hawryluk uważa, że zamknięte biuro poselskie to patologia, a aby ludzi móc słuchać, poseł musi być dostępny, nie tylko w czasie kampanii wyborczej.

  Zapraszamy do odsłuchania całej rozmowy red. Roberta Wyrostkiewicza w „Nocnej wymianie myśli” wSensie.pl

  Rozmowy o tym, o czym nie chcą zazwyczaj rozmawiać dziennikarze mediów głównego nurtu; rządowych czy prywatnych, to pierwsze i jedyne imię bytu jakim jest "Nocna Wymiana Myśli".

  # vimeo.com/359270539 Uploaded 41 Views 0 Comments
 2. Gościem Łukasza Warzechy w najnowszym odcinku programu "Polska na serio" był Krzysztof Mazur, były szef Klubu Jagiellońskiego, kandydat Zjednoczonej Prawicy do Senatu, który powiedział o przyczynach swojej decyzji o kandydowaniu, politycznych planach, problemach i wyzwaniach Krakowa oraz o swoim stosunku do PiS, PO i toczonej się pomiędzy dwoma dominującymi obozami politycznymi wojny plemiennej.
  Program "Polska na serio" to rozmowy z politykami, publicystami i blogerami. Świeże spojrzenie na bieżące wydarzenia, którego nie zobaczysz w mainstreamowych mediach. W każdy poniedziałek o godzinie 20.00 na program "Polska na serio" zapraszają: Rafał Ziemkiewicz i Rafał Otoka-Frąckiewicz. W każdy wtorek widzów zachęca do oglądania Łukasz Warzecha, a w czwartek o godzinie 20.00 na program zaprasza Ewa Zajączkowska.

  # vimeo.com/359081341 Uploaded 296 Views 0 Comments
 3. Modlitwa Pańska, czyli popularne "Ojcze Nasz" do czasu Soboru Watykańskiego II podczas Mszy Świętych była odmawiana wyłącznie przez kapłana po łacinie. Dopiero ostatnie jej zdanie "sed libera nos a malo" czyli "ale zbaw nas ode złego" na głos wypowiadał zgromadzony w świątyni Kościół. Dziś, w ciągu dnia, setki milionów razy jest ona wypowiadana w dziesiątkach języków na całym świecie, nie po łacinie, ale w językach ojczystych — wydawałoby się najlepiej nam zrozumiałych. Stąd pytanie. Czy rozumiejąc słowa modlitwy pozostawionej nam przez samego Chrystusa, rozumiemy jej treść i przesłanie? O tym i wielu innych rzeczach w dzisiejszym premierowym odcinku nowego katolickiego cyklu na YouTube i Facebooku. Zapraszam i polecam, ksiądz Michał Chaciński.

  "Deus Vult" [Bóg tak chce] - pod tym zawołaniem i pod sztandarem krzyża przez wieki gromadzili się mężczyźni i obrońcy Europy. "Deus Vult" to autorski cykl kazań ks. Michała Chacińskiego. Zapraszamy w każdą niedzielę tuż po magazynie katolickim "Wierzę".

  # vimeo.com/359026940 Uploaded 183 Views 0 Comments
 4. Stało się! W końcu po wielu miesiącach Grzegorz Schetyna zaprezentował kandydata na premiera Polski. Jest nią nie kto inny tylko znana i lubiana Małgorzata Kidawa-Błońska. Zdaniem lidera Koalicji Obywatelskiej ich kandydatka jest doświadczona i ma pomysł na siebie.

  Rafał Otoka-Frąckiewicz i Rafał Ziemkiewicz wzięli także pod lupę pewne zdarzenie w Stolycy. Otóż dwójka Żydów została zaatakowana przez Arabów. Zwykła bójka została sprowadzona do pogromu antysemickiego. Gejzeta Aborcza płacze i lamentuje, MSZ pisze stosowne oświadczenie, a ambasador Polski w Izraelu przeprasza. Winni, jak zwykle Polacy, bo tak!

  Dwaj publicyści – Rafał Otoka-Frąckiewicz i Rafał Ziemkiewicz wspólnie prowadzą poniedziałkowy program "Polska na serio". Najważniejsze wydarzenia sceny politycznej okraszone trafnym, kąśliwym komentarzem.

  źródło: Twitter @BlogerPisarz/Twitter@gladiatorvicto

  # vimeo.com/358838784 Uploaded 2,747 Views 0 Comments
 5. Papież Franciszek dokonał kolejnych nominacji kardynalskich. Z punktu widzenia ziemskiego, to od nich zależy, kto będzie kolejnym papieżem. Warto więc się zastanowić, kto zasiądzie w kolegium i jakie zmiany czekają w związku z tym Kościół.

  Jak wygląda system w którym papież za pomocą nominacji kardynalskich jest w stanie w bardzo dalekim stopniu uformować, a nawet przeformować Kościół? O czym świadczy brak nominacji dla polskich biskupów z punktu widzenia Rzymu? Czy może to mieć związek z niechęcią papieża do polskiego episkopatu? Odpowiedź na te i wiele innych pytań poznacie oglądając najnowszy odcinek magazynu katolickiego "Wierzę".

  "Wierzę" to program dobry dla wierzących i niewierzących. Po jego obejrzeniu wierzący będą musieli się zastanowić, niewierzący zobaczą, w co wierzymy, albo powinniśmy wierzyć – my – próbujący być katolikami.

  # vimeo.com/358597526 Uploaded 25.1K Views 0 Comments

wSensie.tv

wSensie.TV Business

Browse This Channel

Shout Box

 • marianciu

  Przyłączam się do wniosku , aby wrzucić zablokowane przez YouTube zablokowane "Wierzę".

  by marianciu

 • Łukasz

  Czy można liczyć na to że zablokowane "Wierzę" z 28 lipca też się tu pojawi?

  by Łukasz

 • Paweł

  Cieszę się, że dalej będzie można oglądać :)

  by Paweł

Heads up: the shoutbox will be retiring soon. It’s tired of working, and can’t wait to relax. You can still send a message to the channel owner, though!

Channels are a simple, beautiful way to showcase and watch videos. Browse more Channels.