wSensie.tv

 1. Modlitwa Pańska, czyli popularne "Ojcze Nasz" do czasu Soboru Watykańskiego II podczas Mszy Świętych była odmawiana wyłącznie przez kapłana po łacinie. Dopiero ostatnie jej zdanie "sed libera nos a malo" czyli "ale zbaw nas ode złego" na głos wypowiadał zgromadzony w świątyni Kościół. Dziś, w ciągu dnia, setki milionów razy jest ona wypowiadana w dziesiątkach języków na całym świecie, nie po łacinie, ale w językach ojczystych — wydawałoby się najlepiej nam zrozumiałych. Stąd pytanie. Czy rozumiejąc słowa modlitwy pozostawionej nam przez samego Chrystusa, rozumiemy jej treść i przesłanie? O tym i wielu innych rzeczach w dzisiejszym premierowym odcinku nowego katolickiego cyklu na YouTube i Facebooku. Zapraszam i polecam, ksiądz Michał Chaciński.

  "Deus Vult" [Bóg tak chce] - pod tym zawołaniem i pod sztandarem krzyża przez wieki gromadzili się mężczyźni i obrońcy Europy. "Deus Vult" to autorski cykl kazań ks. Michała Chacińskiego. Zapraszamy w każdą niedzielę tuż po magazynie katolickim "Wierzę".

  # vimeo.com/359026940 Uploaded 168 Views 0 Comments
 2. Stało się! W końcu po wielu miesiącach Grzegorz Schetyna zaprezentował kandydata na premiera Polski. Jest nią nie kto inny tylko znana i lubiana Małgorzata Kidawa-Błońska. Zdaniem lidera Koalicji Obywatelskiej ich kandydatka jest doświadczona i ma pomysł na siebie.

  Rafał Otoka-Frąckiewicz i Rafał Ziemkiewicz wzięli także pod lupę pewne zdarzenie w Stolycy. Otóż dwójka Żydów została zaatakowana przez Arabów. Zwykła bójka została sprowadzona do pogromu antysemickiego. Gejzeta Aborcza płacze i lamentuje, MSZ pisze stosowne oświadczenie, a ambasador Polski w Izraelu przeprasza. Winni, jak zwykle Polacy, bo tak!

  Dwaj publicyści – Rafał Otoka-Frąckiewicz i Rafał Ziemkiewicz wspólnie prowadzą poniedziałkowy program "Polska na serio". Najważniejsze wydarzenia sceny politycznej okraszone trafnym, kąśliwym komentarzem.

  źródło: Twitter @BlogerPisarz/Twitter@gladiatorvicto

  # vimeo.com/358838784 Uploaded 2,737 Views 0 Comments
 3. Papież Franciszek dokonał kolejnych nominacji kardynalskich. Z punktu widzenia ziemskiego, to od nich zależy, kto będzie kolejnym papieżem. Warto więc się zastanowić, kto zasiądzie w kolegium i jakie zmiany czekają w związku z tym Kościół.

  Jak wygląda system w którym papież za pomocą nominacji kardynalskich jest w stanie w bardzo dalekim stopniu uformować, a nawet przeformować Kościół? O czym świadczy brak nominacji dla polskich biskupów z punktu widzenia Rzymu? Czy może to mieć związek z niechęcią papieża do polskiego episkopatu? Odpowiedź na te i wiele innych pytań poznacie oglądając najnowszy odcinek magazynu katolickiego "Wierzę".

  "Wierzę" to program dobry dla wierzących i niewierzących. Po jego obejrzeniu wierzący będą musieli się zastanowić, niewierzący zobaczą, w co wierzymy, albo powinniśmy wierzyć – my – próbujący być katolikami.

  # vimeo.com/358597526 Uploaded 24.3K Views 0 Comments
 4. Czerniaków był areną walk porównywalnych nawet z najcięższymi bitwami miejskimi II wojny światowej - Stalingradem, Berlinem, ale także z obroną powstańczego Starego Miasta w Warszawie. Wyniszczająca, bezkompromisowa walka i bohaterstwo żołnierzy, dawały nadzieję na wyrwanie ukochanego miasta z niemieckiego uścisku. Powstańczy upór spotkał się z bestialstwem niemieckich żołnierzy. W czasie walk na Powiślu Czerniakowskim, dzielnica stała się miejscem masowych mordów na jeńcach wojennych. Niemcy nie oszczędzali kobiet, dzieci, a nawet powstańczych szpitali. Historia Powstańczego Czerniakowa, to jedna z najbardziej krwawych lecz mało znanych opowieści o Powstaniu Warszawskim, dlatego warto ją przypomnieć. 

  O tym, w jaki sposób sowieci wysłali na śmierć polskich żołnierzy z 1 Armii Wojska Polskiego Vito Casetti rozmawia z dr. Pawłem Brudkiem z Muzeum Powstania Warszawskiego. Będzie to opowieść o 4 tys. zabitych, rannych i zaginionych. O cenie, jaką zapłacili żołnierze za pomoc powstańcom warszawskim.

  # vimeo.com/358503110 Uploaded 13 Views 0 Comments
 5. W dzisiejszym odcinku poznamy historię statku "Bajka", który w Powstaniu warszawskim służył jako improwizowany szpital, ale także jedno z ostatnich miejsc oporu. Czy kiedyś dowiemy się, gdzie dokładnie znajduje się słynny "szpital na wodzie"?
  Opowieść o Powstaniu z innej strony czyli sanitariuszach, sanitariuszkach i lekarzach, którzy dzielnie przez całe Powstanie ratowali ludzkie życie. Szpitale organizowane były wszędzie, gdzie dało się osiągnąć względny spokój – jeden z nich znajdował się na statku "Bajka", który przed wojną był jednostką wycieczkową, a w czasie powstania służył jako szpital. "Bajka" była szóstym co do wielkości statkiem na Wiśle i jednym z najwytworniejszych – to o niej będzie ta opowieść.
  Gościem odcinka jest pan Rafał Brodacki z Muzeum Powstania Warszawskiego, który zgodził się opowiedzieć o słynnym "szpitalu na wodzie".

  # vimeo.com/358496261 Uploaded 2 Views 0 Comments

wSensie.tv

wSensie.TV Business

Browse This Channel

Shout Box

 • marianciu

  Przyłączam się do wniosku , aby wrzucić zablokowane przez YouTube zablokowane "Wierzę".

  by marianciu

 • Łukasz

  Czy można liczyć na to że zablokowane "Wierzę" z 28 lipca też się tu pojawi?

  by Łukasz

 • Paweł

  Cieszę się, że dalej będzie można oglądać :)

  by Paweł

Heads up: the shoutbox will be retiring soon. It’s tired of working, and can’t wait to relax. You can still send a message to the channel owner, though!

Channels are a simple, beautiful way to showcase and watch videos. Browse more Channels.