wSensie.tv

 1. Stało się to, o czym wszyscy pisali i mówili od wielu lat. W Warszawie doszło do pierwszego od wielu lat pogromu Żydów - tych najprawdziwszych, bo z Izraela. Gejzeta Wyborcza płacze i lamentuje, Ministerstwo Spraw Zagranicznych przeprasza, a krew żydowska wsiąka w bruk miasta.

  W całym tym straszliwym antysemickim zajściu, jest jednak pewien mały problem. Otóż nasi starsi bracia w wierze zostali pobici nie przez odwiecznych wrogów, czyli Polaków-katolików-antysemitów, ale przez trzech śniadych przedstawicieli ludu pustynnego z Kataru. Winą naszą jednak jest to, że żaden Polak nie wstawił się za Żydami, tylko smacznie sobie spał, bo była czwarta nad ranem. Jak głosi stare przysłowie "chcącemu nie dzieje się krzywda". Trzeba było wstać i pomagać. Arab zawinił, Polaka powiesili - tak to już bywa w życiu.

  Skandal z Żydami, Polakami i Katarczykami odbił się szerokim echem i dotarł również do Stanisława Michalkiewicza i Rafała Otoka-Frąckiewicza, którzy postanowili poświęcić mu dzisiejszy odcinek "W podwójnym nelsonie". Oczywiście to nie wszystko, ale o tym przekonacie się sami. Zapnijcie pasy duet Frąckiewicz-Michalkiewicz pojedzie dziś po bandzie.

  Enjoy!

  Cotygodniowy komentarz do spraw bardziej i mniej bieżących. Duet, którego nikomu nie trzeba przedstawiać – Stanisław Michalkiewicz w towarzystwie Rafała Otoka-Frąckiewicza. Wszystkie chwyty dozwolone!

  # vimeo.com/359308449 Uploaded 315 Views 0 Comments
 2. Kampanii wyborczej jak zwykle towarzyszy festiwal obietnic związanych z tym, że rząd będzie coś komuś "dawał". Większość ludzi nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, że jest przez państwo okradana. Jedną z wyrafinowanych form kradzieży jest np. inflacja. W najnowszym odcinku "10 najważniejszych..." Stanisław Michalkiewicz porusza się w obszarze zagadnień dotyczących wolności, tłumacząc m.in. na czym polega zjawisko inflacji oraz co charakteryzuje państwa totalniackie.

  "10 najważniejszych..." Stanisława Michalkiewicza to autorska, intelektualna wycieczka, podczas której usłyszycie o dziesięciu najważniejszych książkach, postaciach, wydarzeniach historycznych, czy zwrotach w historii świata. Nie zabraknie także listy największych zdrajców i indywiduów, których działanie miało wpływ na naszą historię.

  # vimeo.com/359275365 Uploaded 91 Views 0 Comments
 3. Kobiety w polityce to już nie novum, także młode, jednak kandydatka do Sejmu z Koła Gospodyń Wiejskich to sytuacja, którą można zaliczyć do intrygujących.

  Taką też jest bez wątpienia Urszula Hawryluk, która nie zajmowała się dotąd polityką, skupiała się na własnej rodzinie i działalności społecznej, kulturowej i kobiecej w Kole Gospodyń Wiejskich w Kiczkach, którego jest przewodniczącą. Obecnie postanowiła kandydować z okręgu swojego zamieszkania (wyborczy okręg siedlecki) do Sejmu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

  Hawryluk uważa, że zamknięte biuro poselskie to patologia, a aby ludzi móc słuchać, poseł musi być dostępny, nie tylko w czasie kampanii wyborczej.

  Zapraszamy do odsłuchania całej rozmowy red. Roberta Wyrostkiewicza w „Nocnej wymianie myśli” wSensie.pl

  Rozmowy o tym, o czym nie chcą zazwyczaj rozmawiać dziennikarze mediów głównego nurtu; rządowych czy prywatnych, to pierwsze i jedyne imię bytu jakim jest "Nocna Wymiana Myśli".

  # vimeo.com/359270539 Uploaded 31 Views 0 Comments
 4. Gościem Łukasza Warzechy w najnowszym odcinku programu "Polska na serio" był Krzysztof Mazur, były szef Klubu Jagiellońskiego, kandydat Zjednoczonej Prawicy do Senatu, który powiedział o przyczynach swojej decyzji o kandydowaniu, politycznych planach, problemach i wyzwaniach Krakowa oraz o swoim stosunku do PiS, PO i toczonej się pomiędzy dwoma dominującymi obozami politycznymi wojny plemiennej.
  Program "Polska na serio" to rozmowy z politykami, publicystami i blogerami. Świeże spojrzenie na bieżące wydarzenia, którego nie zobaczysz w mainstreamowych mediach. W każdy poniedziałek o godzinie 20.00 na program "Polska na serio" zapraszają: Rafał Ziemkiewicz i Rafał Otoka-Frąckiewicz. W każdy wtorek widzów zachęca do oglądania Łukasz Warzecha, a w czwartek o godzinie 20.00 na program zaprasza Ewa Zajączkowska.

  # vimeo.com/359081341 Uploaded 272 Views 0 Comments
 5. Modlitwa Pańska, czyli popularne "Ojcze Nasz" do czasu Soboru Watykańskiego II podczas Mszy Świętych była odmawiana wyłącznie przez kapłana po łacinie. Dopiero ostatnie jej zdanie "sed libera nos a malo" czyli "ale zbaw nas ode złego" na głos wypowiadał zgromadzony w świątyni Kościół. Dziś, w ciągu dnia, setki milionów razy jest ona wypowiadana w dziesiątkach języków na całym świecie, nie po łacinie, ale w językach ojczystych — wydawałoby się najlepiej nam zrozumiałych. Stąd pytanie. Czy rozumiejąc słowa modlitwy pozostawionej nam przez samego Chrystusa, rozumiemy jej treść i przesłanie? O tym i wielu innych rzeczach w dzisiejszym premierowym odcinku nowego katolickiego cyklu na YouTube i Facebooku. Zapraszam i polecam, ksiądz Michał Chaciński.

  "Deus Vult" [Bóg tak chce] - pod tym zawołaniem i pod sztandarem krzyża przez wieki gromadzili się mężczyźni i obrońcy Europy. "Deus Vult" to autorski cykl kazań ks. Michała Chacińskiego. Zapraszamy w każdą niedzielę tuż po magazynie katolickim "Wierzę".

  # vimeo.com/359026940 Uploaded 159 Views 0 Comments

wSensie.tv

wSensie.TV Business

Browse This Channel

Shout Box

 • marianciu

  Przyłączam się do wniosku , aby wrzucić zablokowane przez YouTube zablokowane "Wierzę".

  by marianciu

 • Łukasz

  Czy można liczyć na to że zablokowane "Wierzę" z 28 lipca też się tu pojawi?

  by Łukasz

 • Paweł

  Cieszę się, że dalej będzie można oglądać :)

  by Paweł

Heads up: the shoutbox will be retiring soon. It’s tired of working, and can’t wait to relax. You can still send a message to the channel owner, though!

Channels are a simple, beautiful way to showcase and watch videos. Browse more Channels.