wSensie.tv

 1. Okrągły Stół był tylko fasadą, za którą w zaufanym gronie zapadały realne decyzje. W zaprojektowany wówczas system demokracji kierowanej obywatele wierzą do dziś. Stanisław Michalkiewicz i Rafał Otoka-Frąckiewicz wspominają śp. Kornela Morawieckiego, legendarnego opozycjonistę, założyciela Solidarności Walczącej, który przyszły ustrój Polski widział inaczej niż uwłaszczająca się komunistyczna nomenklatura i układający się z nią przedstawiciele lewicy laickiej. Jak redaktor Michalkiewicz ocenia działalność polityczną Kornela Morawieckiego? Czym różniła się "pierwsza" Solidarność od "drugiej", oraz skąd wzięło się napięcie i nieufność pomiędzy dwoma nurtami organizacji: ekstremą a lewicą laicką? Te, i więcej zagadnień okresu końcówki PRL, transformacji ustrojowej i początków III RP publicyści poruszą w najnowszym odcinku "W podwójnym nelsonie".

  # vimeo.com/363786700 Uploaded 377 Views 0 Comments
 2. Mamy poniedziałek, czyli dzień, w którym człowieczeństwo krzyczy, dusza płacze, a ciało odmawia posłuszeństwa. W najnowszym odcinku "Polski na serio" z Rafałem Otoka-Frąckiewiczem i Rafałem Ziemkiewiczem podsumujemy miniony tydzień w polityce.

  Tematem dyskusji była m.in. typowa polska rodzina z superprodukcji POKO-SPOKO (czy jakoś tak). W odcinku nie zabrakło także analizy struktury społecznej za pomocą antenowej metodologii badawczej opracowanej przez Bogdana Zdrojewsiego, czyli "kto jest Polakiem biedakiem i PiS-owcem", a kto "jaśnie oświeconym nowoczesnym Ojropejczykiem"?

  Dwaj publicyści – Rafał Otoka-Frąckiewicz i Rafał Ziemkiewicz wspólnie prowadzą poniedziałkowy program "Polska na serio". Najważniejsze wydarzenia sceny politycznej okraszone trafnym, kąśliwym komentarzem.

  # vimeo.com/363345260 Uploaded 851 Views 0 Comments
 3. Podczas ostatniej konwencji PiS Jarosław Kaczyński mówił o tym, że poza Kościołem katolickim jest nihilizm, a sam kościół jest dzierżycielem uniwersalnych prawd i wartości. Z tym, wydawałoby się oczywistym stwierdzeniem nie zgodził się – o ironio – abp gnieźnieński, prymas Polski Wojciech Polak. Duchowny poproszony o komentarz w muzeum Polin, odciął się od słów prezesa PiS.

  Z jakich przyczyn polski prymas zaprzecza stwierdzeniu, które wielokrotnie wygłaszali kardynał Wyszyński czy papież Jan Paweł II? Jakie są elementy uniwersalnego systemu wartości, o którym mowa? Dlaczego tak istotna jest w religii i tradycji katolickiej rola rozumu? Czym z kolei jest nihilizm? Jak działają pseudo-mędrcy podszywający się pod nauczycieli życia duchowego?

  Odpowiedzi na te wszystkie pytania oraz cały szereg innych ciekawych wątków, w rozmowie Marka Miśko z Pawłem Lisickim w najnowszym odcinku programu "Wierzę".

  "Wierzę" to program dobry dla wierzących i niewierzących. Po jego obejrzeniu wierzący będą musieli się zastanowić, niewierzący zobaczą, w co wierzymy, albo powinniśmy wierzyć – my – próbujący być katolikami.

  # vimeo.com/363001102 Uploaded 614 Views 0 Comments
 4. Niemieckie plany wobec mieszkańców Warszawy uległy zmianie. Zamiast wymordować wszystkich, zdecydowano się ich wykorzystać. Von dem Bach wydał rozkaz utworzenia obozu przejściowego na terenie pruszkowskich warsztatów naprawczych taboru kolejowego. Zgromadzoną tam ludność cywilną planował wysyłać w głąb Rzeszy, aby zasiliła szeregi pracowników przymusowych, których Niemcy latem 1944 r. bardzo potrzebowali.

  Przywożeni do obozu warszawiacy mogli liczyć jedynie na pomoc mieszkańców Pruszkowa i okolicznych miejscowości. To oni dostarczali żywność, leczyli, opiekowali się, pomagali w ucieczkach i ukrywali. Był to niezwykły gest spontanicznej solidarności.

  Dramaty rozgrywały się często już przed obozową bramą. Przywożeni tu warszawiacy byli wycieńczeni, głodni i spragnieni, a nierzadko ranni. Nie wiedzieli, co z nimi będzie. Już w pierwszych chwilach pobytu rozdzielano rodziny. Niektórzy widzieli się tutaj po raz ostatni.

  Gościem kolejnego odcinka serii "1944. Zrozumieć Powstanie" była dyrektor Muzeum Dulag 121 w Pruszkowie Małgorzata Bojanowska.

  # vimeo.com/362834260 Uploaded 7 Views 0 Comments
 5. Witajcie klimatyczne świry. Jak tam poziom globalnego ocieplenia? Zmalał czy urósł? Dobra nieważne. Mamy piąteczek, czyli dzień, w którym Rafał Otoka-Frąckiewicz wjeżdża na grubo ze swoją "Cotygodniową dawką złych wiadomości".

  Już dziś bożyszcze tłumu i ikona lewicy, czyli Rafał Otoka-Frąckiewicz weźmie pod lupę młodą dziewoję z najbardziej tolerancyjnego kraju na świecie. Dokładnie tak, Greta Thunberg i jej słynne wystąpienie, które porusza serce stało się przedmiotem beki internautów. Jest jednak przeróbka, która szczególnie trafiła w serduszko Rafała, który przedstawi wam coś magicznego.

  Oczywiście to nie koniec tematów, jakie przygotował dla was Rafał Otoka-Frąckiewicz. Możemy wam zdradzić, że każdy znajdzie coś dla siebie. Od prawicy do lewicy. Od TVN do TVP. Wybory już lada dzień, więc szykujcie się na dużą dawkę politycznej beki!

  Miłej zabawy z Rafałkiem w najnowszej "Cotygodniowej dawce złych wiadomości".

  Legendarne PITU PITU w klasycznej i niezmienionej formie powraca, aby cieszyć oczy i uszy szerokiej publiczności, tylko na wSensie.pl. "Cotygodniowa dawka złych wiadomości" w każdy piątek o 20.00
  źródło: FridaysForFuture - youtube.com/watch?v=1kD1zubg3cA/ Twitter/@sylweriusz>

  # vimeo.com/362828423 Uploaded 520 Views 0 Comments

wSensie.tv

wSensie.TV Business

Browse This Channel

Shout Box

 • marianciu

  Przyłączam się do wniosku , aby wrzucić zablokowane przez YouTube zablokowane "Wierzę".

  by marianciu

 • Łukasz

  Czy można liczyć na to że zablokowane "Wierzę" z 28 lipca też się tu pojawi?

  by Łukasz

 • Paweł

  Cieszę się, że dalej będzie można oglądać :)

  by Paweł

Heads up: the shoutbox will be retiring soon. It’s tired of working, and can’t wait to relax. You can still send a message to the channel owner, though!

Channels are a simple, beautiful way to showcase and watch videos. Browse more Channels.