wSensie.tv

 1. W dzisiejszym odcinku Rafał Otoka-Frąckiewicz podsumowuje kampanie poszczególnych partii parlamentarnych. Na szyderczej liście: Klaudia Jachira, Prawo i Sprawiedliwość, Borys Budka, Jarosław Kaczyński i wiele wiele innych postaci.

  Legendarne PITU PITU w klasycznej i niezmienionej formie powraca, aby cieszyć oczy i uszy szerokiej publiczności, tylko na wSensie.pl.

  "Cotygodniowa dawka złych wiadomości" w każdy piątek o 20.00.

  # vimeo.com/364348120 Uploaded 501 Views 0 Comments
 2. Rzecz się stała niesłychana. Ukochanego przywódcę ludu polskiego odwiedzili czerwoni. Nie martwcie się jednak, nic złego mu się nie stało. Delegacja indajaman z Ameryki postanowiła odwiedzić Alfe i Omege i prosić o pomoc. Spotkanie można zaliczyć do udanych. Tak oto znowu wybitny Polak uratował świat. W podziękowaniu za swoją służbę i za to, że jest indamajanie, zdradzili mu jego prawdziwe imię. Jak na wodza przystało, od dzisiaj nasz ukochany mąż stanu zwie się Wódz Wielki Buc z plemienia OTUA z plemienia Czerwonych. HAŁ!

  Rozmowa ze mną to program satyryczny poświęcony najwybitniejszemu politykowi i prezydentowi. W każdym odcinku ikona walki z "komunom" będzie komentowała bieżące sprawy polityczne, niepolityczne, naukowe, być może nienaukowe, społeczne, medialne i niemedialne. Najwybitniejszy syn ziemi polskiej, który miał taką prezydenturę, jakiej nie będzie przez najbliższe 500 lat. Swoimi „radami” będzie uczył, doradzał a przede wszystkim bawił.

  # vimeo.com/364283388 Uploaded 112 Views 0 Comments
 3. Okres wyborczy to doskonała okazja dla ekoaktywistów, by wywierać nacisk na polityków, którzy według nich powinni jasno zadeklarować się w sprawach związanych z ochroną środowiska oraz praw zwierząt, oczywiście zgodnie z linią organizacji. Bardzo często do wywierania tego nacisku, ekoaktywiści posługują się zmanipulowanym i emocjonalnym przekazem, a gdy polityk nie staje po ich stronie, w mediach konwencjonalnych i społecznościowych rozpoczyna się oczerniająca go kampania.

  Niemcy również deklarują odejście od węgla w swoim miksie energetycznym, ale dają sobie dłuższy czas, bo do 2038 roku, choć już teraz pojawiają się sygnały, że nie uda się do tego czasu wyeliminować węgla z niemieckiego miksu energetycznego. W tym momencie są prognozy, że do 2033 roku Polska ograniczy zużycie węgla w miksie energetycznym o ok. 18 proc. Wciąż w blisko 60 proc. nasza energetyka będzie oparta na węglu.

  – Węgiel jeszcze długo będzie zabezpieczał polskie bezpieczeństwo energetyczne, a także jeśli chodzi o wykorzystanie w gospodarstwach domowych. My w skali kraju zużywamy rocznie około 5-6 mln ton węgla do ogrzewania domostw. W układzie wykorzystania węgla przez sektor bytowo-komunalny, który jest w pierwszej kolejności odpowiedzialny za tzw. zjawisko smogu, czyli słabą jakość powietrza w Polsce. Rozwiązaniem jest to, że kotły, które funkcjonują, będą wymieniane na nowoczesne kotły, tzw. piątej klasy. (...) Dwa lata temu zostało przyjęte rozporządzenie w tej sprawie, mówiące, że wszystkie kotły znajdujące się na terenie Polski, muszą spełniać te normy. Jeżeli ktoś indywidualnie, na własne życzenie chce wykorzystywać węgiel kamienny, to ma do tego prawo. Węgiel w Polsce cały czas – szczególnie na terenach wiejskich – jest bardzo popularnym paliwem, wysokokalorycznym i chętnie wykorzystywanym

  – powiedział w programie "Polska na Serio" Paweł Sałek, doradca Prezydenta RP ds. ochrony środowiska i polityki klimatycznej.

  Polska na serio to rozmowy z politykami, publicystami i blogerami. Świeży punkt widzenia na bieżące wydarzenia, którego nie zobaczysz w mainstreamowych mediach.

  # vimeo.com/364044932 Uploaded 78 Views 0 Comments
 4. Wiceminister inwestycji i rozwoju, Anna Gembicka, kandydatka do Sejmu RP była gościem programu "Polska na Serio", w którym tym razem poruszyliśmy kwestie związane z hejtem. Rolnicy, katolicy, przeciwnicy LGBT, konserwatyści, myśliwi, leśnicy i wiele innych grup społecznych dotyka hejt, zazwyczaj ze strony środowisk, które walkę z nim stosują jako socjotechniczną sztuczkę. Ponadto w programie "Polska na Serio" o ciągłym donoszeniu na Polskę do Komisji Europejskiej, a także o naciskach Greenpeacu na polityków, by ci zadeklarowali odejście Polski od węgla do 2030 roku. 

  - Cały czas mamy ten problem, że wiele osób w sieci czuje się bezkarnymi, anonimowymi. Czują, że mogą napisać wszystko. (...) Zwłaszcza teraz, w okresie kampanii wyborczej ten hejt jest wyjątkowo nasilony, począwszy od takich sformułowań typu: "Ty pisowska k**** zrobimy z tobą porządek!"

  - mówiła w programie "Polska na Serio" wiceminister Anna Gembicka.

  - Interwencje opozycji [w Komisji Europejskiej - przyp.red.] na pewno nie wpływają dobrze na wizerunek Polski, jako kraju ani na naszą sytuację polityczną na arenie międzynarodowej. Kiedy inne państwa widzą, że wewnątrz nie potrafimy się porozumieć, że z każdą najmniejszą sprawą opozycja biegnie do Timmermansa, żeby wykorzystać politycznie pewne kwestie, uderzając w Polskę, taka sytuacja jest bardzo niekorzystna dla nas. (...) Podejmowane są próby ograniczenia funduszy unijnych dla Polski. Jak można, będąc posłem, czy europosłem z danego kraju, starać się o to, by dany kraj dostawał mniej środków unijnych?

  - pytała wiceminister inwestycji i rozwoju. 

  Zapraszam na program "Polska na Serio"!

  Polska na serio to rozmowy z politykami, publicystami i blogerami. Świeży punkt widzenia na bieżące wydarzenia, którego nie zobaczysz w mainstreamowych mediach.

  # vimeo.com/364034186 Uploaded 55 Views 0 Comments
 5. Nie zajmowała się polityką, ale – jak twierdzi – ordynacja wymusza afiliację do konkretnych komitetów wyborczych. Monice Tkaczyk najbliżej było do Konfederacji, która jej zdaniem jest obecnie najbardziej antysystemowym ugrupowaniem na polskiej scenie politycznej.

  Młoda, atrakcyjna kobieta, przez lata sprawująca funkcję sołtysa na wsi, samorządowiec, radna gminna, przewodnicząca komisji rewizyjnej w gminie oraz liderka opozycji w lokalnym samorządzie, uważa, że praca na niższym szczeblu pozwala poznać realne problemy ludzi, o których decydują politycy na Wiejskiej w Warszawie.

  Monika Tkaczyk jest muzykiem, organistką, ale też rolnikiem (pszczelarzem), samorządowcem i działaczką społeczną. Uważa, że Polska powinna stawiać na zdrową żywność i przemysł konopny. Chciałaby pracować w sejmowej komisji zdrowia oraz w komisji rolnictwa.

  Zachęcamy do odsłuchania całej rozmowy.

  Rozmowy o tym, o czym nie chcą zazwyczaj rozmawiać dziennikarze mediów głównego nurtu; rządowych czy prywatnych, to pierwsze i jedyne imię bytu jakim jest "Nocna Wymiana Myśli".

   

  # vimeo.com/363840115 Uploaded 414 Views 0 Comments

wSensie.tv

wSensie.TV Business

Browse This Channel

Shout Box

 • marianciu

  Przyłączam się do wniosku , aby wrzucić zablokowane przez YouTube zablokowane "Wierzę".

  by marianciu

 • Łukasz

  Czy można liczyć na to że zablokowane "Wierzę" z 28 lipca też się tu pojawi?

  by Łukasz

 • Paweł

  Cieszę się, że dalej będzie można oglądać :)

  by Paweł

Heads up: the shoutbox will be retiring soon. It’s tired of working, and can’t wait to relax. You can still send a message to the channel owner, though!

Channels are a simple, beautiful way to showcase and watch videos. Browse more Channels.