wSensie.tv

 1. W czasach, w których coraz bardziej musimy określić się, czego chcemy i czego szukamy – nasza wiara musi być świadoma. Czy wiemy, dlaczego jesteśmy w Kościele? Jaka jest to droga? Czym są dla mnie sakramenty święte i co oznacza uczestniczenie w tym wszystkim? O tym i wielu innych rzeczach w kolejnym odcinku nowego katolickiego cyklu "Deus Vult.

  "Deus Vult" [Bóg tak chce] - pod tym zawołaniem i pod sztandarem krzyża przez wieki gromadzili się mężczyźni i obrońcy Europy. "Deus Vult" to autorski cykl kazań ks. Michała Chacińskiego. Zapraszamy w każdą niedzielę tuż po magazynie katolickim "Wierzę".

  # vimeo.com/364601525 Uploaded 98 Views 0 Comments
 2. W dniach od 6 do 27 października w Watykanie rozpocznie się Zgromadzenie Specjalne Synodu Biskupów dla Amazonii. Spotkanie to może całkowicie odmienić Kościół katolicki. Zmiany, jakie mogą zostać wprowadzone w Kościele podczas Synodu Amazońskiego, sprawiają wrażenie wręcz rewolucyjnych. Co zaplanowali organizatorzy synodu? Co dalej z celibatem i z postulatem diakonatu kobiet? Odpowiedzi na te wszystkie pytania oraz cały szereg innych ciekawych wątków, w rozmowie Marka Miśko z Pawłem Lisickim w najnowszym odcinku programu "Wierzę".

  "Wierzę" to program dobry dla wierzących i niewierzących. Po jego obejrzeniu wierzący będą musieli się zastanowić, niewierzący zobaczą, w co wierzymy, albo powinniśmy wierzyć – my – próbujący być katolikami.

  # vimeo.com/364514643 Uploaded 11.5K Views 0 Comments
 3. Powstanie warszawskie nie było walką o jedno miasto. Miało charakter symboliczny. Informacja o wybuchu zbrojnego powstania w stolicy lotem błyskawicy rozlała się po Polsce. Tchnęła nadzieję. Od tego momentu Polacy żyją informacjami o sukcesach i porażkach Powstańców. Chcą pomóc.

  Dwa tygodnie później w radiu nadano rozkaz komendanta głównego Armii Krajowej, gen. Tadeusza Komorowskiego „Bora”: „Walka w Warszawie przeciąga się. Prowadzona jest przeciw wielkiej przewadze nieprzyjaciela. Położenie wymaga niezwłocznego marszu na pomoc stolicy. Nakazuję skierować natychmiast - najbardziej pośpiesznymi marszami - wszystkie rozporządzalne, dobrze uzbrojone jednostki - z zadaniem bicia sił nieprzyjaciela znajdujących się na peryferiach, przedmieściach miasta - i wkroczenia do walki wewnątrz miasta”.
  Polacy ofiarnie ruszają na pomoc stolicy. Wiedzą, co dzieje się w Warszawie. Wiedzą o bezmiarze niemieckiego bestialstwa wobec Powstańców i ludności cywilnej. Rozkaz wywołał w kraju duże poruszenie i spotkał się z dużym odzewem. Poszczególne inspektoraty Armii Krajowej przystąpiły do formowania oddziałów.
  Czy żołnierzom udało się wspomóc Powstańców? Czy udało się dotrzeć na ratunek płonącej Warszawie? O tym w dzisiejszym odcinku 1944. Zrozumieć Powstanie.

  # vimeo.com/364473479 Uploaded 7 Views 0 Comments
 4. W dzisiejszym odcinku Rafał Otoka-Frąckiewicz podsumowuje kampanie poszczególnych partii parlamentarnych. Na szyderczej liście: Klaudia Jachira, Prawo i Sprawiedliwość, Borys Budka, Jarosław Kaczyński i wiele wiele innych postaci.

  Legendarne PITU PITU w klasycznej i niezmienionej formie powraca, aby cieszyć oczy i uszy szerokiej publiczności, tylko na wSensie.pl.

  "Cotygodniowa dawka złych wiadomości" w każdy piątek o 20.00.

  # vimeo.com/364348120 Uploaded 522 Views 0 Comments
 5. Rzecz się stała niesłychana. Ukochanego przywódcę ludu polskiego odwiedzili czerwoni. Nie martwcie się jednak, nic złego mu się nie stało. Delegacja indajaman z Ameryki postanowiła odwiedzić Alfe i Omege i prosić o pomoc. Spotkanie można zaliczyć do udanych. Tak oto znowu wybitny Polak uratował świat. W podziękowaniu za swoją służbę i za to, że jest indamajanie, zdradzili mu jego prawdziwe imię. Jak na wodza przystało, od dzisiaj nasz ukochany mąż stanu zwie się Wódz Wielki Buc z plemienia OTUA z plemienia Czerwonych. HAŁ!

  Rozmowa ze mną to program satyryczny poświęcony najwybitniejszemu politykowi i prezydentowi. W każdym odcinku ikona walki z "komunom" będzie komentowała bieżące sprawy polityczne, niepolityczne, naukowe, być może nienaukowe, społeczne, medialne i niemedialne. Najwybitniejszy syn ziemi polskiej, który miał taką prezydenturę, jakiej nie będzie przez najbliższe 500 lat. Swoimi „radami” będzie uczył, doradzał a przede wszystkim bawił.

  # vimeo.com/364283388 Uploaded 119 Views 0 Comments

wSensie.tv

wSensie.TV Business

Browse This Channel

Shout Box

 • marianciu

  Przyłączam się do wniosku , aby wrzucić zablokowane przez YouTube zablokowane "Wierzę".

  by marianciu

 • Łukasz

  Czy można liczyć na to że zablokowane "Wierzę" z 28 lipca też się tu pojawi?

  by Łukasz

 • Paweł

  Cieszę się, że dalej będzie można oglądać :)

  by Paweł

Heads up: the shoutbox will be retiring soon. It’s tired of working, and can’t wait to relax. You can still send a message to the channel owner, though!

Channels are a simple, beautiful way to showcase and watch videos. Browse more Channels.