wSensie.tv

 1. Dziś media obiegła smutna wiadomość o śmierci byłego ministra środowiska, prof. Jana Szyszko. Kilkanaście dni temu w programie "Polska na serio", był minister środowiska udzielił Ewie Zajączkowskiej bardzo ważnego wywiadu na temat fachowej ochrony środowiska i polityki klimatycznej, szczególnie w kontekście sytuacji w Puszczy Białowiejskiej.

  Problem z kornikiem drukarzem rozpoczął się w 2012 roku, kiedy leśnikom ograniczono możliwość cięć sanitarnych w Puszczy Białowieskiej, ale już w 2008 r. GDOŚ zablokował wycinkę kilkudziesięciu zainfekowanych drzew w rezerwacie Szafera.
  Jak dobrze gospodarować lasem, jeżeli z każdego działania leśników, ministerstwo środowiska musi się tłumaczyć eko-aktywistom? Dlaczego organizacje, które mimo braku fachowej wiedzy i kierunkowego wykształcenia, same nazwały siebie "ekologicznymi" nieustannie łamią prawo? Jak to możliwe, że organy państwa ulegają ich presji? Niemcy radzą sobie znacznie lepiej, potrafiąc zrobić porządek ze swoimi "ekologami". W Polsce zaś, eko-aktywiści szkodzą naturze na co dzień. Puszcza Białowieska również została zniszczona właśnie wtedy, kiedy wycinka zainfekowanych drzew została wstrzymana. Jednak jak przekonuje prof. Szyszko Puszcza wciąż jest do uratowania.  
  Polska na serio to rozmowy z politykami, publicystami i blogerami. Świeży punkt widzenia na bieżące wydarzenia, którego nie zobaczysz w mainstreamowych mediach.

  # vimeo.com/365314841 Uploaded 618 Views 0 Comments
 2. Kilka dni temu nastała historyczna chwila. W końcu, po prawie 30 latach czekania, proszenia i mydlenia oczu Stany Zjednoczone zniosły obowiązek wizowy względem Polski. Decyzję ogłosił obecny prezydent USA Donald Trump. Zarówno partia rządząca, jak i opozycja zniesienie obowiązku wizowego ogłasza, jako swój sukces. Jak jest jednak naprawdę?

  O decyzji Donalda Trumpa i o tym,  jak to faktycznie jest z tymi wizami Rafał Otoka-Frąckiewicz rozmawia ze Stanisławem Michalkiewiczem, który w mistrzowski sposób opowie, o co w tym wszystkim chodzi. Uspokajamy, że to nie jedyny temat, którym zajmie się Rafał Otoka-Frąckiewicz i mistrz Stanisław Michalkiewicz, ale to już zostawiamy wam.

  Cotygodniowy komentarz do spraw bardziej i mniej bieżących. Duet, którego nikomu nie trzeba przedstawiać – Stanisław Michalkiewicz w towarzystwie Rafała Otoka-Frąckiewicza. W każdą środę o godzinie 20.00. Wszystkie chwyty są dozwolone!

  # vimeo.com/365281519 Uploaded 301 Views 0 Comments
 3. Kochani rodacy! Jak wiecie, nie da się zliczyć wszystkich talentów naszego wodza. Dziś Alfa, Omega i Gamma w jednym udowodni wam wszystkim, jaki dobry z niego dziennikarz.

  Największy z Polaków w ramach swojej działalności na kanale wSensie.pl postanowił stworzyć własny kanał "DONOS.TIWI. Niech nie zmyli was ta nazwa, ON pyta i donosi, tzn. informuje. W ramach pierwszego odcinka Jego Doskonałość postanowił zaprosić wybitnego aktora. No nie takiego wybitnego jak on, ale jednak. Cieszcie się wy wszyscy, nadchodzi nowa jakoś telewizji, dziennikarstwa, czy inne tam Wolne Media.

  Rozmowa ze mną to program satyryczny poświęcony najwybitniejszemu politykowi i prezydentowi. W każdym odcinku ikona walki z "komunom" będzie komentowała bieżące sprawy polityczne, niepolityczne, naukowe, być może nienaukowe, społeczne, medialne i niemedialne. Najwybitniejszy syn ziemi polskiej, który miał taką prezydenturę, jakiej nie będzie przez najbliższe 500 lat. Swoimi "radami" będzie uczył, doradzał a przede wszystkim bawił.

  # vimeo.com/365241029 Uploaded 109 Views 0 Comments
 4. Gościem Łukasza Warzechy w programie "Polska na serio" jest prof. Antoni Dudek. Temat pierwszej części rozmowy to najnowsza książka profesora pt. "Od Mazowieckiego do Suchockiej. Pierwsze rządy wolnej Polski". W części drugiej sprawy bieżące na finiszu kampanii wyborczej. Ponadto, Łukasz Warzecha ma dla Was pewną niespodziankę!

  Kto jest zwycięzcą, a kto nie zaliczy jej do udanych? Czy Polska zmierza w kierunku systemu dwupartyjnego? Kto mógłby zagrozić Andrzejowi Dudzie w wyborach prezydenckich? Czy Jarosław Kaczyński będzie chciał objąć stanowisko premiera? Jakie jest prawdopodobieństwo, że po wyborach cała opozycja zjednoczy się przeciwko PiS? Czy na lewicy rodzi się coś dużego? Czy Polsce grozi radykalne przechylenie w lewo?

  Program "Polska na serio" to rozmowy z politykami, publicystami i blogerami. Świeże spojrzenie na bieżące wydarzenia, którego nie zobaczysz w mainstreamowych mediach. W każdy poniedziałek o godzinie 20.00 na program "Polska na serio" zapraszają: Rafał Ziemkiewicz i Rafał Otoka-Frąckiewicz. W każdy wtorek widzów zachęca do oglądania Łukasz Warzecha, a w czwartek o godzinie 20.00 na program zaprasza Ewa Zajączkowska.

  # vimeo.com/365074061 Uploaded 234 Views 0 Comments
 5. Słynny wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej ws. frankowiczów daje im zielone światło, by móc zaskarżyć wadliwie skonstruowane umowy z bankiem. Te zawierały klauzule abuzywne, czyli niedozwolone. Teraz sądy mogą korzystać z dodatkowej wykładni, którą proponuje TSUE.

  Gość Roberta Wyrostkiewicza w "Nocnej wymianie myśli" wyjaśnia, że reprezentując Votum S.A. sprawy frankowiczów były wygrywane z bankami już przed wyrokiem TSUE. Jak dodaje nasz rozmówca, frankowicze uwierzyli, że po wyroku TSUE będzie łatwiej odzyskać pieniądze. To prawda! Co należy zatem zrobić?

  – To klient musi zadecydować co robić dalej. Może wystąpić do banku ze swoimi roszczeniami. Te zapewne będą oddalone. Fala zwycięstw z bankami jest teraz możliwa zwłaszcza drogą pozwów indywidualnych, ponieważ zbiorowe nieszczególnie się tu sprawdziły

  – informuje Paweł Wójcik z Departamentu Bankowego VOTUM S.A.

  – Frankowicze muszą powalczyć w sądzie i pamiętać, że po drugiej stronie jest profesjonalnie obsługiwany prawnie bank

  – dodaje Wójcik.

  Zdaniem eksperta, swoich pieniędzy mogą dochodzić zarówno ci frankowicze, którzy spłacają swój kredyt, jak i ci, którzy już go spłacili.

  Zachęcamy do odsłuchania całej rozmowy w najnowszej "Nocnej wymianie myśli".

  # vimeo.com/365063612 Uploaded 157 Views 0 Comments

wSensie.tv

wSensie.TV Business

Browse This Channel

Shout Box

 • marianciu

  Przyłączam się do wniosku , aby wrzucić zablokowane przez YouTube zablokowane "Wierzę".

  by marianciu

 • Łukasz

  Czy można liczyć na to że zablokowane "Wierzę" z 28 lipca też się tu pojawi?

  by Łukasz

 • Paweł

  Cieszę się, że dalej będzie można oglądać :)

  by Paweł

Heads up: the shoutbox will be retiring soon. It’s tired of working, and can’t wait to relax. You can still send a message to the channel owner, though!

Channels are a simple, beautiful way to showcase and watch videos. Browse more Channels.