wSensie.tv

 1. Witamy wszystkich w najlepszy dzień tygodnia, czyli piąteczek. Już za 48h wszyscy obudzą się w nowej, lepszej rzeczywistości. Wielkie Imperium Lechickie zatriumfuje i znowu wszyscy będą nam wszystkiego zazdrościć. Dzisiejsza "Cotygodniowa dawka złych wiadomości" zacznie się nieco inaczej niż zwykle, ale tylko przez chwilkę.

  Jedyna dobra wiadomość w tym tygodniu to ta, że na ekrany kin wszedł najnowszy "Joker", który niszczy system. Skoro jesteśmy już przy kulturze, to dodamy, że Rafał Otoka-Frąckiewicz skomentuje także Nagrodę Nobla dla Olgi Tokarczuk i wróci pamięcią do osławionej sztuki "Klątwa".

  Legendarne PITU PITU w klasycznej i niezmienionej formie powraca, aby cieszyć oczy i uszy szerokiej publiczności, tylko na wSensie.pl. "Cotygodniowa dawka złych wiadomości" w każdy piątek o 20.00.

  źródło: YouTube/Gamer's Little Playground, muzyka: YouTube: youtube.com/watch?v=2r8Ac7JtEaU&feature=youtu.be

  # vimeo.com/365793084 Uploaded 562 Views 0 Comments
 2. Chcecie nas zamknąć? Możemy przestać produkować od jutra. Spłaćcie nasze zobowiązania, zwróćcie wszystkie koszty produkcji, zrekompensujcie Polsce straty, które poniesie – mówią rolnicy, wystawiając dwóm największym organizacjom prozwierzęcym w Polsce fakturę na kwotę ponad 167 mld zł.

  Po raz pierwszy przedstawiciele największych sektorów rolnej produkcji zwierzęcej zebrali się w jednym miejscu, mając wspólny cel: walkę o polskie rolnictwo, które jest nagminnie atakowane przez organizacje prozwierzęce.

  – Rolnicy widzą rolnictwo jako system naczyń połączonych, a nie tylko swoją branżę. (...) Rolnictwo to nie jest tylko slogan, to nie jest ocena banalna, tylko to przynosi gospodarce bardzo konkretne dochody, bezpieczeństwo żywnościowe. Mamy za co dziękować wsi w sposób konkretny i namacalny. (...) To ważne, że wieś zaczyna przekonywać społeczeństwo do swoich racji, ponieważ do tej pory narrację w tej debacie – głupoty opowiadane o polskiej wsi i rolnictwie – prowadzili celebryci

  – podkreślał minister Jan Ardanowski. 

  – Trzeba zacząć uczciwie mówić o hodowli zwierząt. Nie w postaci mitów o tym, że człowiek nie ma prawa wykorzystywać zwierząt, bo te organizacje prozwierzęce, nie bardzo wiem, co to znaczy, mam wątpliwości, czy nazewnictwo jest odpowiednie, mówią, że człowiek nie ma prawa wykorzystywać zwierząt. Nie, mają prawo

  – dodał szef resortu rolnictwa.

  W programie także o systemie certyfikacji, który resort rolnictwa zamierza wprowadzić po konsultacjach z rolnikami praktykami i naukowcami. Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski wyjaśnił jak doszło do sojuszu między nim, a Michałem Kołodziejczakiem z AgroUNII. Szef resortu rolnictwa zapewnił również o możliwości wyrównania dopłat do średniej unijnej.

  # vimeo.com/365755887 Uploaded 344 Views 0 Comments
 3. Tematem ostatniego przed wyborami na umiłowanych przywódców odcinka z cyklu "10 Najważniejszych…" są oczywiście wybory. Przyjmuje się, że w ustroju republikańskim suwerenem jest naród. Dlatego niezwykle ważny jest sposób wyłaniania przedstawicielstwa narodowego. To właśnie zagadnienie, ze szczególnym uwzględnieniem metody d’Hondta i bez wciskania kitu, przybliży Wam dziś Stanisław Michalkiewicz.

  "10 najważniejszych..." Stanisława Michalkiewicza to autorska, intelektualna wycieczka, podczas której usłyszycie o dziesięciu najważniejszych książkach, postaciach, wydarzeniach historycznych, czy zwrotach w historii świata. Nie zabraknie także listy największych zdrajców i indywiduów, których działanie miało wpływ na naszą historię.

  # vimeo.com/365733385 Uploaded 123 Views 0 Comments
 4. Powracamy do Was z serią "Warszawa Vita", a dzisiejszym gościem Vito Casettiego jest Aldo Amati. Ambasador Włoch w Polsce opowiedział m.in. o przebiegu swojej dyplomatycznej kariery, o współpracy polsko-włoskiej i wzajemnej sympatii dwóch narodów, a także co nieco o sytuacji politycznej.

  Ciao! W każdy czwartek o godzinie 19.00 Vito Casetti zaprasza na program "Warszawa Vita". Szczere rozmowy, ciekawi goście i włoski temperament. Odkryj Warszawę na nowo!

  # vimeo.com/365560252 Uploaded 5 Views 0 Comments
 5. Dziś media obiegła smutna wiadomość o śmierci byłego ministra środowiska, prof. Jana Szyszko. Kilkanaście dni temu w programie "Polska na serio", był minister środowiska udzielił Ewie Zajączkowskiej bardzo ważnego wywiadu na temat fachowej ochrony środowiska i polityki klimatycznej, szczególnie w kontekście sytuacji w Puszczy Białowiejskiej.

  Problem z kornikiem drukarzem rozpoczął się w 2012 roku, kiedy leśnikom ograniczono możliwość cięć sanitarnych w Puszczy Białowieskiej, ale już w 2008 r. GDOŚ zablokował wycinkę kilkudziesięciu zainfekowanych drzew w rezerwacie Szafera.
  Jak dobrze gospodarować lasem, jeżeli z każdego działania leśników, ministerstwo środowiska musi się tłumaczyć eko-aktywistom? Dlaczego organizacje, które mimo braku fachowej wiedzy i kierunkowego wykształcenia, same nazwały siebie "ekologicznymi" nieustannie łamią prawo? Jak to możliwe, że organy państwa ulegają ich presji? Niemcy radzą sobie znacznie lepiej, potrafiąc zrobić porządek ze swoimi "ekologami". W Polsce zaś, eko-aktywiści szkodzą naturze na co dzień. Puszcza Białowieska również została zniszczona właśnie wtedy, kiedy wycinka zainfekowanych drzew została wstrzymana. Jednak jak przekonuje prof. Szyszko Puszcza wciąż jest do uratowania.  
  Polska na serio to rozmowy z politykami, publicystami i blogerami. Świeży punkt widzenia na bieżące wydarzenia, którego nie zobaczysz w mainstreamowych mediach.

  # vimeo.com/365314841 Uploaded 612 Views 0 Comments

wSensie.tv

wSensie.TV Business

Browse This Channel

Shout Box

 • marianciu

  Przyłączam się do wniosku , aby wrzucić zablokowane przez YouTube zablokowane "Wierzę".

  by marianciu

 • Łukasz

  Czy można liczyć na to że zablokowane "Wierzę" z 28 lipca też się tu pojawi?

  by Łukasz

 • Paweł

  Cieszę się, że dalej będzie można oglądać :)

  by Paweł

Heads up: the shoutbox will be retiring soon. It’s tired of working, and can’t wait to relax. You can still send a message to the channel owner, though!

Channels are a simple, beautiful way to showcase and watch videos. Browse more Channels.