wSensie.tv

 1. wynalezienie broni jądrowej? Czym różnią się sojusze egzotyczne od realnych? Odpowiada redaktor Michalkiewicz w najnowszym odcinku z cyklu "10 najważniejszych…".

  "10 najważniejszych..." Stanisława Michalkiewicza to autorska, intelektualna wycieczka, podczas której usłyszycie o dziesięciu najważniejszych książkach, postaciach, wydarzeniach historycznych, czy zwrotach w historii świata. Nie zabraknie także listy największych zdrajców i indywiduów, których działanie miało wpływ na naszą historię.

  # vimeo.com/371354238 Uploaded 81 Views 0 Comments
 2. Gościem Łukasza Warzechy w najnowszym odcinku programu "Polska na serio" jest Jakub Szymczuk, fotograf Prezydenta Andrzeja Dudy, wcześniej przez 10 lat fotograf w "Gościu Niedzielnym", ale także laureat Grand Press Foto w 2014 roku, za zdjęcie z wydarzeń na ukraińskim Majdanie.

  Obecnie Kuba Szymczuk zajmuje się fotografią urzędnicza, jednak jego doświadczenie, mimo młodego wieku, jest bardzo bogate. Oprócz Majdanu, był m.in. na granicy syryjskiej czy w wyjątkowo niebezpiecznych zakątkach Argentyny.

  Jak się zostaje fotografem prezydenta? Czym różni się to zajęcie od pracy fotoreportera? Jak przebiega proces od momentu zrobienia zdjęcia do chwili publikacji? Kiedy zdjęcie nadaje się do rozpowszechnienia, a kiedy niekoniecznie? Które sytuacje w pracy zawodowego fotografa są najbardziej stresujące? a które przysparzają pozytywnych emocji?

  Program "Polska na serio" to rozmowy z politykami, publicystami i blogerami. Świeże spojrzenie na bieżące wydarzenia, którego nie zobaczysz w mainstreamowych mediach. W każdy poniedziałek o godzinie 20.00 na program "Polska na serio" zapraszają: Rafał Ziemkiewicz i Rafał Otoka-Frąckiewicz. W każdy wtorek widzów zachęca do oglądania Łukasz Warzecha, a w czwartek o godzinie 20.00 na program zaprasza Ewa Zajączkowska.

  # vimeo.com/371197523 Uploaded 114 Views 0 Comments
 3. Witamy w poniedziałek, czyli dzień w którym Rafał Otoka-Frąckiewicz i Rafał Ziemkiewicz wspólnie prowadzą program "Polska na serio". Niestety jeden z Rafałów się rozchorował, ale forma nadal najwyższych lotów.

  Miniony tydzień obfitował w wiele wydarzeń, które publicyści postanowili skomentować w znany i lubiany sposób. Dziennikarze wzięli na tapetę m.in. decyzję radnych PO o zmianie nazw ulic im. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki" i Augusta Fieldorfa "Nila". Publicyści rozmawiali także o komunistach w Sejmie, sprofanowanej Hostii w jednej z bełchatowskich parafii, celebrytach, feministkach i żeńskich końcówkach. 

  Dwaj publicyści – Rafał Otoka-Frąckiewicz i Rafał Ziemkiewicz wspólnie prowadzą poniedziałkowy program "Polska na serio". Najważniejsze wydarzenia sceny politycznej okraszone trafnym, kąśliwym komentarzem.

  źródło: Twitter @RepublikaTV/ Twitter @IstneZ

  # vimeo.com/370905983 Uploaded 1,203 Views 0 Comments
 4. Echa i komentarze po synodzie amazońskim nie milkną. W ocenie ekspertów i duchownych synod amazoński jest punktem zwrotnym w życiu Kościoła Katolickiego. Oddawanie czci pogańskim bożkom, pogańskie rytuały, bluźniercza droga krzyżowa z figurkami Pachamamy, a na zakończenie "zielone światło" dla możliwości wyświęcania na duchownych żonatych mężczyzn.
  21 października młodzi mężczyźni powiedzieli "dość bluźnierstwu". Pogańskie figury zostały zabrane ze świątyni i wrzucone do Tybru. Symboliczne "oczyszczenie" nie trwało, gdyż pogańskie figurki zostały wyłowione z rzeki i odstawione na miejsce. W ocenie najwybitniejszego badacza Kościoła Katolickiego prof. Roberto de Matei czas na "katolicki ruch oporu" wobec zmian, które już niebawem "zagoszczą" w Kościele.

  Czy czeka nas ponowne zejście do katakumb? O "katolickim ruchu oporu" wobec nadchodzących zmian Marek Miśko rozmawiał z Pawłem Lisickim w najnowszym odcinku magazynu katolickiego "Wierzę".

  # vimeo.com/370556611 Uploaded 619 Views 0 Comments
 5. Jeżeli mówisz "»Jestem katolikiem, ale...«, to znaczy, że nie jesteś katolikiem" – powiedział kiedyś arcybiskup Fulton J. Sheen i miał rację.

  Albo wierzysz, albo nie wierzysz. Chrześcijaństwo i prawdy wiary to nie jest koncert życzeń. Albo przyjmujesz to, czego naucza Chrystus w swoim Kościele, albo nie jesteś jego częścią.

  Zapraszamy na kolejny odcinek serii "Deus Vult" prowadzonej przez księdza Michała Chacińskiego.

  # vimeo.com/370331989 Uploaded 161 Views 0 Comments

wSensie.tv

wSensie.TV Business

Browse This Channel

Shout Box

 • marianciu

  Przyłączam się do wniosku , aby wrzucić zablokowane przez YouTube zablokowane "Wierzę".

  by marianciu

 • Łukasz

  Czy można liczyć na to że zablokowane "Wierzę" z 28 lipca też się tu pojawi?

  by Łukasz

 • Paweł

  Cieszę się, że dalej będzie można oglądać :)

  by Paweł

Heads up: the shoutbox will be retiring soon. It’s tired of working, and can’t wait to relax. You can still send a message to the channel owner, though!

Channels are a simple, beautiful way to showcase and watch videos. Browse more Channels.