wSensie.tv

 1. Gościem najnowszego odcinka "Warszawa Vita" będzie Jacek Pałkiewicz - dziennikarz, podróżnik, odkrywca źródła Amazonki, członek rzeczywisty Królewskiego Towarzystwa Geograficznego, autor ponad 30 książek podróżniczych i zadeklarowany przeciwnik polit-poprawności. W 1975 roku w pojedynkę przepłynął Atlantyk. Był łącznikiem między Solidarnością a Janem Pawłem II, szkolił komandosów GROMU i Specnazu. Mieszka rotacyjnie w Polsce i we Włoszech. Gość programu opowiedział o swoich podróżach i udzielił kilku cennych wskazówek, jak zachowywać się w sytuacjach kryzysowych.

  – Zwykle wszyscy znają Dubaj tylko z jednej strony, jako wielkie miasto, bogactwo, turystykę. Ja pokazuję także drugą stronę, z czego szejkowie nie są zadowoleni. Opisuję niewolniczą pracę, 120 tys. Filipinek, które pracują w bardzo trudnych warunkach i często są gwałcone, opisuję robotników pracujących w upale po 12 godzin 6 dni w tygodniu. Za książkę "Dubaj" zostałem zaocznie skazany na 6 lat więzienia

  – mówi podróżnik.

  – Włochy pod względem atrakcyjności turystycznej wciąż pozostają numerem jeden. Niestety skomplikowana sytuacja polityczna, kryzys ekonomiczny, rosnące ubóstwo i najazd imigrantów, powodują, że obecnie są bardzo ciężkim miejscem do życia. Pośpieszyły się z wejściem do strefy Euro i wcale dobrze na tym nie wyszły

  – ocenił gość programu "Warszawa Vita".

  Ciao! W każdy czwartek o godzinie 19.00 Vito Casetti zaprasza na program "Warszawa Vita". Szczere rozmowy, ciekawi goście i włoski temperament. Odkryj Warszawę na nowo!

  # vimeo.com/372644295 Uploaded 28 Views 0 Comments
 2. W najnowszym odcinku znanego i lubianego programu "W podwójnym nelsonie" Rafał Otoka-Frąckiewicz i Stanisław Michalkiewicz bezlitośnie rozprawią się z otaczającą nas rzeczywistością. Będzie coś o wyjątkowo spokojnym Marszu Niepodległości w Warszawie oraz dużych zmianach na polskiej scanie politycznej.
  Cotygodniowy komentarz do spraw bardziej i mniej bieżących. Duet, którego nikomu nie trzeba przedstawiać – Stanisław Michalkiewicz w towarzystwie Rafała Otoka-Frąckiewicza. W każdą środę o godzinie 20.00. Wszystkie chwyty są dozwolone!

  # vimeo.com/372638861 Uploaded 308 Views 0 Comments
 3. Tylko 30 proc. katolików w Polsce praktykuje. Komunię Świętą przyjmuje jeszcze mniej osób. Powiększa się też grono tych, którzy nie wierzą, że podczas Mszy Świętej chleb zamienia się w prawdziwe Ciało, a wino w Krew. Brak wiedzy i wiary sprawia, że dochodzi do takich sytuacji jak w Bełchatowie. Ósmoklasista wyjmuje z ust i chowa do kieszeni Najświętszy Sakrament, kapłan robi wszystko, aby uchronić Ciało Pana przed profanacją, wzywa policję, aby odzyskać Hostię, której młodzieniec nie chce oddać. Wszystko dzieje się, przy milczeniu wiernych. Pełni nienawiści celebryci wylewają kubły pomyj na bełchatowskich kapłanów w internecie, a wspiera ich w tym - niestety - część kapłanów, a przecież w tym kawałku chleba jest Bóg za którego wszyscy winniśmy być gotowi ginąć.

  "Jeden jest przeto powszechny Kościół - zgromadzenie wierzących, poza którym nikt nie doznaje zbawienia, w którym też Jezus Chrystus jest kapłanem i jednocześnie ofiarą, którego ciało i krew prawdziwie zawarte są w sakramencie ołtarza pod postaciami chleba i wina, po przeistoczeniu mocą Bożą chleba w ciało i wina w krew: abyśmy dla doskonałego osiągnięcia tajemnicy jedności, otrzymali my sami od Niego to, co On otrzymał od nas"

  Sobór laterański IV z roku 1215.

  Ewangelia

  Łk 20, 27. 34-38

  ✠ Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

  Jezus powiedział do saduceuszów, którzy twierdzą, że nie ma zmartwychwstania:

  «Dzieci tego świata żenią się i za mąż wychodzą. Lecz ci, którzy uznani zostaną za godnych udziału w świecie przyszłym i w powstaniu z martwych, ani się żenić nie będą, ani za mąż wychodzić. Już bowiem umrzeć nie mogą, gdyż są równi aniołom i są dziećmi Bożymi, będąc uczestnikami zmartwychwstania. A że umarli zmartwychwstają, to i Mojżesz zaznaczył tam, gdzie jest mowa o krzewie, gdy Pana nazywa „Bogiem Abrahama, Bogiem Izaaka i Bogiem Jakuba”. Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych; wszyscy bowiem dla Niego żyją».

  Oto słowo Boże.

  "Deus Vult" (Bóg tak chce) - pod tym zawołaniem i pod sztandarem krzyża przez wieki gromadzili się mężczyźni i obrońcy Europy. "Deus Vult" to cykl kazań ks. Michała Chacińskiego przeplatany Ewangelią na dany dzień. Zapraszamy w każdą niedzielę tuż po magazynie katolickim "Wierzę".

  # vimeo.com/372207940 Uploaded 107 Views 0 Comments
 4. Żeby nie robić konkurencji wszystkim imprezom, które odbędą się jutro w związku ze Świętem Niepodległości, Rafał Ziemkiewicz i Rafał Otoka-Frąckiewicz postanowili nagrać fajny, pełen optymizmu program nieco wcześniej niż zwykle.

  Czy polska niepodległość jest zagrożona? Czy w czasie "rozedrgania" generowanego przez inne mocarstwa możemy dziś mówić o niepodległości? Czy ktoś zamierza coś z tym zrobić? Na te i wiele innych pytań odpowiedź poznacie w najnowszym odcinku "Polska na serio".

  Program "Polska na serio" to rozmowy z politykami, publicystami i blogerami. Świeże spojrzenie na bieżące wydarzenia, którego nie zobaczysz w mainstreamowych mediach. W każdy poniedziałek o godzinie 20.00 na program "Polska na serio" zapraszają: Rafał Ziemkiewicz i Rafał Otoka-Frąckiewicz. W każdy wtorek widzów zachęca do oglądania Łukasz Warzecha, a w czwartek o godzinie 20.00 na program zaprasza Ewa Zajączkowska.

  # vimeo.com/372109858 Uploaded 1,746 Views 0 Comments
 5. W najnowszym odcinku "Cotygodniowej dawki złych wiadomości" Rafał Otoka-Frąckiewicz przedstawi przepis, jak zostać feministką. Co jest nie tak z ulicą Łupaszki w Białymstoku? Dlaczego Donald Tusk nie wraca do Polski? To tylko mały wycinek tego, co przygotował dla was publicysta.

  Legendarne PITU PITU w klasycznej i niezmienionej formie powraca, aby cieszyć oczy i uszy szerokiej publiczności, tylko na wSensie.pl. "Cotygodniowa dawka złych wiadomości" w każdy piątek o 20.00

  # vimeo.com/371911087 Uploaded 679 Views 0 Comments

wSensie.tv

wSensie.TV Business

Browse This Channel

Shout Box

 • marianciu

  Przyłączam się do wniosku , aby wrzucić zablokowane przez YouTube zablokowane "Wierzę".

  by marianciu

 • Łukasz

  Czy można liczyć na to że zablokowane "Wierzę" z 28 lipca też się tu pojawi?

  by Łukasz

 • Paweł

  Cieszę się, że dalej będzie można oglądać :)

  by Paweł

Heads up: the shoutbox will be retiring soon. It’s tired of working, and can’t wait to relax. You can still send a message to the channel owner, though!

Channels are a simple, beautiful way to showcase and watch videos. Browse more Channels.