wSensie.tv

 1. Na początku było g… Następnie Trzaskowski, który zapowiadał zatrzymanie brunatnej fali, sam dokonał „kontrolowanego” zrzutu szamba do Wisły, i brunatna fala popłynęła w kierunku Gdańska, gdzie w przeszłości także miał miejsce incydent kałowy. Podczas gdy ten dobry, bo niePiSowski strumień zmierza na północ, prezydent Dulcessa gościła w stolicy Pomorza egzotycznego burmistrza Khana, który czujnym okiem dostrzegł w Polsce „faszyzm” i ku uciesze zanurzonych w postkolonialnych kompleksach elit, postraszył nim ich żelazny elektorat oraz pozostałą, tubylczą część społeczeństwa. Wasz ulubiony duet odniósł się także do wizyty w Polsce Mike’a Pence’a, który, w przeciwieństwie do postępowego londyńczyka Khana, nie zaimponował siłom postępu ani swoją postawą, ani słownictwem.

  Dwaj publicyści – Rafał Otoka-Frąckiewicz i Rafał Ziemkiewicz wspólnie prowadzą poniedziałkowy program "Polska na serio". Najważniejsze wydarzenia sceny politycznej okraszone trafnym, kąśliwym komentarzem.

  # vimeo.com/357383098 Uploaded 1,980 Views 0 Comments
 2. Minister Anna Schmidt-Rodziewicz, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zajmuje się dialogiem międzynarodowym. Do niedawna pełniła funkcję przewodniczącej Komisji Łączności z Polakami za Granicą, jednej z największych sejmowych komisji. Obecnie ponownie kandyduje do Sejmu z Podkarpacia. W rozmowie z Robertem Wyrostkiewiczem w programie „Polska na serio” minister Schmidt-Rodziewicz opowiedziała zarówno o pracy dla Polaków poza granicami kraju, jak i pracy dla swojego regionu w Polsce.

  „To nie (była – dop. Red.) tylko praca w parlamencie i praca nad nowym prawem, chociaż nie była to stricte legislacyjna komisja, ale również wyjazdy zagraniczne, spotkania z Polakami i udział uroczystościach, by tę łączność zachowywać realnie i namacalnie. To było i jest bardzo ważne. Nasi rodacy często przez lata, dziesiątki lat czekali na wizytę przedstawiciela z kraju. Polacy na Wschodzie, ale także Polonia liczy na realny kontakt. Pamiętajmy, że poza granicami żyją 22 miliony Polaków. Jesteśmy wielkim ponad 60-milionowym narodem”

  - mówi Anna Schmidt-Rodziewicz.

  „Rok temu razem z Arturem Warzochą, wiceprzewodniczącym senackiej Komisji ds. Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą wybraliśmy się w daleką podróż na spotkanie z Polakami na Wschodzie. Była to daleka Syberia, Irkuck i Władywostok, 50 km od granicy z Koreą Północną. W tym roku postanowiliśmy pojechać jeszcze dalej, żeby spotkać się z Polakami aż w Pietropawłowsku na dalekiej Kamczatce”

  - wspomina.

  Czy coś zmieniło się w polityce zagranicznej państwa względem naszych Rodaków poza granicami kraju? Minister Schmidt-Rodziewicz jest przekonana, że tak.

  „Świadczą o tym dwie nowelizacje ustawy repatriacyjnej i trzy nowelizacje Karty Polaka. My wprowadziliśmy realne narzędzia, instrumentarium finansowe, które umożliwia repatriację i wysyła sygnał do Polaków, że nie tylko tworzymy prawo i dajemy możliwość powrotu do ojczyzny, ale przeznaczyliśmy potężne środki finansowe, aby umożliwić ten powrót”

  - przekonuje.

  Zapytaliśmy także o to, czy gość wSensie.pl uważa swoją pracę dla Polaków z jej regionu zamieszkania (minister Schmidt-Rodziewicz pochodzi z Jarosławia na Podkarpaciu) za spełnioną. Co udało się zrobić? Polityk odpowiada jednym tchem:

  „Inwestycje na ponad ćwierć miliarda złotych łącznie. Mam na myśli chociażby budowę drugiego mostu na Sanie, który powstanie w Jarosławiu jako pierwsza inwestycja w ramach rządowego programu „Mosty Plus”. Ta inwestycja, warta ponad 120 mln zł. to montaż finansowy rządu i samorządu. W Jarosławiu także, dzięki wsparciu ministra Kultury, prof. Piotra Glińskiego, powstała państwowa szkoła muzyczna drugiego stopnia, umożliwiająca dzieciom bezpłatną naukę. Sama jestem absolwentką szkoły muzycznej, dlatego ta inwestycja jest mi szczególnie bliska. Myślę też o szeregu inwestycji infrastrukturalnych. Remonty dróg sponsorowane ze środków budżetu państwa, jak chociażby kompleksowy remont i przebudowa drogi krajowej nr 77 przebiegającej m.in. przez powiat jarosławski. To inwestycja, na którą kilka tygodni temu została podpisana umowa z wykonawcą, warta 50 mln złotych. Myślę o drodze łączącej dwa powiaty: przeworski i jarosławski - droga wojewódzka 881 na trasie Kańczuga-Pruchnik. To 40 milionów, które zainwestuje marszałek województwa podkarpackiego. To wreszcie szereg innych, mniejszych inwestycji w regionie, które łącznie dają kwotę ok. 250 mln. zł. Myślę, że to niezły wynik jak na trzy i pół roku kadencji.”

  Zachęcamy do obejrzenia całej rozmowy z minister Schmidt-Rodziewicz z Kancelarii Premiera Rady Ministrów.

  Łukasz Warzecha oraz Ewa Zajączkowska prowadzą program "Polska na serio". Rozmowy z politykami, publicystami i blogerami. Świeży punkt widzenia na bieżące wydarzenia, którego nie zobaczysz w mainstreamowych mediach. W każdy poniedziałek o godzinie 20.00 "Polska na serio" z redaktorem Łukaszem Warzechą. W każdy czwartek o godzinie 20.00 na program zaprasza Ewa Zajączkowska.

  Uploaded 4 Views 0 Comments
 3. W 5 odcinku "Warszawa Vita", prowadzący Vito Casetti gościł zespół muzyczny "Gocławska Ferajna" w składzie: Jerzy Łobodziński, Andrzej Spychalski i Andrzej Rębacz.

  # vimeo.com/356578111 Uploaded 170 Views 0 Comments
 4. W dzisiejszej "Polsce na serio" prywatna farma trolli w postaci Rafała Otoka-Frąckiewicza i Rafała Ziemkiewicza wyleje wiadro hejtu na uczestników afery Emigate i na jednoosobowy marsz równości w Zabrzu. Wasz ulubiony duet ponabija się także z list wyborczych frontu jedności narodowej trzy w jednym, w składzie: PO-KO spoko, Lewica i imitujący na potrzeby wyborów prawicę PSL. Z najnowszego odcinka "Polska na serio” dowiecie się też, który z neokomunistów uważa postkomunistów za urodzonych seksistów.

  Dwaj publicyści – Rafał Otoka-Frąckiewicz i Rafał Ziemkiewicz wspólnie prowadzą poniedziałkowy program "Polska na serio". Najważniejsze wydarzenia sceny politycznej okraszone trafnym, kąśliwym komentarzem.

  # vimeo.com/355998172 Uploaded 970 Views 1 Comment
 5. Syberia kojarzy się wszystkim z nieprzebytymi stepami, lasami daleko po horyzont, ostrą zimą i upalnym latem. Nam Polakom Syberia kojarzy się z niewyobrażalnym cierpieniem, zsyłkami i zbrodnicza polityką carów, bolszewików i sowietów. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, że Polacy również osiedlali się na Syberii dobrowolnie. Przykładem takiego osadnictwa jest wieś Wierszyna, założona w 1910 r.

  Łukasz Warzecha do programu "Polska na Serio" zaprosił dziennikarkę Annę Skiepko, która przez trzy tygodnie w ramach wolontariatu Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie była na Syberii, a dokładnie w polskiej wsi Wierszyna.

  Jak zostać wolontariuszem Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie? Jak wygląda życie na Syberii? Czy mieszkańcy wsi Wierszyna pamiętają o swoich korzeniach? Przekonajcie się sami, oglądając nowy odcinek "Polski na serio" z Łukaszem Warzechą i Anną Skiepko.

  Program "Polska na serio" to rozmowy z politykami, publicystami i blogerami. Świeże spojrzenie na bieżące wydarzenia, którego nie zobaczysz w mainstreamowych mediach. W każdy poniedziałek o godzinie 20.00 na program "Polska na serio" zapraszają: Rafał Ziemkiewicz i Rafał Otoka-Frąckiewicz. W każdy wtorek widzów zachęca do oglądania Łukasz Warzecha, a w czwartek o godzinie 20.00 na program zaprasza Ewa Zajączkowska. 

  # vimeo.com/355932440 Uploaded 658 Views 0 Comments

wSensie.tv

wSensie.TV Business

Browse This Channel

Shout Box

 • marianciu

  Przyłączam się do wniosku , aby wrzucić zablokowane przez YouTube zablokowane "Wierzę".

  by marianciu

 • Łukasz

  Czy można liczyć na to że zablokowane "Wierzę" z 28 lipca też się tu pojawi?

  by Łukasz

 • Paweł

  Cieszę się, że dalej będzie można oglądać :)

  by Paweł

Heads up: the shoutbox will be retiring soon. It’s tired of working, and can’t wait to relax. You can still send a message to the channel owner, though!

Channels are a simple, beautiful way to showcase and watch videos. Browse more Channels.