wSensie.tv

 1. W dniach od 6 do 27 października w Watykanie rozpocznie się Zgromadzenie Specjalne Synodu Biskupów dla Amazonii. Spotkanie to może całkowicie odmienić Kościół katolicki. Zmiany, jakie mogą zostać wprowadzone w Kościele podczas Synodu Amazońskiego, sprawiają wrażenie wręcz rewolucyjnych. Co zaplanowali organizatorzy synodu? Co dalej z celibatem i z postulatem diakonatu kobiet? Odpowiedzi na te wszystkie pytania oraz cały szereg innych ciekawych wątków, w rozmowie Marka Miśko z Pawłem Lisickim w najnowszym odcinku programu "Wierzę".

  "Wierzę" to program dobry dla wierzących i niewierzących. Po jego obejrzeniu wierzący będą musieli się zastanowić, niewierzący zobaczą, w co wierzymy, albo powinniśmy wierzyć – my – próbujący być katolikami.

  # vimeo.com/364514643 Uploaded 9,903 Views 0 Comments
 2. Powstanie warszawskie nie było walką o jedno miasto. Miało charakter symboliczny. Informacja o wybuchu zbrojnego powstania w stolicy lotem błyskawicy rozlała się po Polsce. Tchnęła nadzieję. Od tego momentu Polacy żyją informacjami o sukcesach i porażkach Powstańców. Chcą pomóc.

  Dwa tygodnie później w radiu nadano rozkaz komendanta głównego Armii Krajowej, gen. Tadeusza Komorowskiego „Bora”: „Walka w Warszawie przeciąga się. Prowadzona jest przeciw wielkiej przewadze nieprzyjaciela. Położenie wymaga niezwłocznego marszu na pomoc stolicy. Nakazuję skierować natychmiast - najbardziej pośpiesznymi marszami - wszystkie rozporządzalne, dobrze uzbrojone jednostki - z zadaniem bicia sił nieprzyjaciela znajdujących się na peryferiach, przedmieściach miasta - i wkroczenia do walki wewnątrz miasta”.
  Polacy ofiarnie ruszają na pomoc stolicy. Wiedzą, co dzieje się w Warszawie. Wiedzą o bezmiarze niemieckiego bestialstwa wobec Powstańców i ludności cywilnej. Rozkaz wywołał w kraju duże poruszenie i spotkał się z dużym odzewem. Poszczególne inspektoraty Armii Krajowej przystąpiły do formowania oddziałów.
  Czy żołnierzom udało się wspomóc Powstańców? Czy udało się dotrzeć na ratunek płonącej Warszawie? O tym w dzisiejszym odcinku 1944. Zrozumieć Powstanie.

  # vimeo.com/364473479 Uploaded 3 Views 0 Comments
 3. W dzisiejszym odcinku Rafał Otoka-Frąckiewicz podsumowuje kampanie poszczególnych partii parlamentarnych. Na szyderczej liście: Klaudia Jachira, Prawo i Sprawiedliwość, Borys Budka, Jarosław Kaczyński i wiele wiele innych postaci.

  Legendarne PITU PITU w klasycznej i niezmienionej formie powraca, aby cieszyć oczy i uszy szerokiej publiczności, tylko na wSensie.pl.

  "Cotygodniowa dawka złych wiadomości" w każdy piątek o 20.00.

  # vimeo.com/364348120 Uploaded 490 Views 0 Comments
 4. Rzecz się stała niesłychana. Ukochanego przywódcę ludu polskiego odwiedzili czerwoni. Nie martwcie się jednak, nic złego mu się nie stało. Delegacja indajaman z Ameryki postanowiła odwiedzić Alfe i Omege i prosić o pomoc. Spotkanie można zaliczyć do udanych. Tak oto znowu wybitny Polak uratował świat. W podziękowaniu za swoją służbę i za to, że jest indamajanie, zdradzili mu jego prawdziwe imię. Jak na wodza przystało, od dzisiaj nasz ukochany mąż stanu zwie się Wódz Wielki Buc z plemienia OTUA z plemienia Czerwonych. HAŁ!

  Rozmowa ze mną to program satyryczny poświęcony najwybitniejszemu politykowi i prezydentowi. W każdym odcinku ikona walki z "komunom" będzie komentowała bieżące sprawy polityczne, niepolityczne, naukowe, być może nienaukowe, społeczne, medialne i niemedialne. Najwybitniejszy syn ziemi polskiej, który miał taką prezydenturę, jakiej nie będzie przez najbliższe 500 lat. Swoimi „radami” będzie uczył, doradzał a przede wszystkim bawił.

  # vimeo.com/364283388 Uploaded 112 Views 0 Comments
 5. Okres wyborczy to doskonała okazja dla ekoaktywistów, by wywierać nacisk na polityków, którzy według nich powinni jasno zadeklarować się w sprawach związanych z ochroną środowiska oraz praw zwierząt, oczywiście zgodnie z linią organizacji. Bardzo często do wywierania tego nacisku, ekoaktywiści posługują się zmanipulowanym i emocjonalnym przekazem, a gdy polityk nie staje po ich stronie, w mediach konwencjonalnych i społecznościowych rozpoczyna się oczerniająca go kampania.

  Niemcy również deklarują odejście od węgla w swoim miksie energetycznym, ale dają sobie dłuższy czas, bo do 2038 roku, choć już teraz pojawiają się sygnały, że nie uda się do tego czasu wyeliminować węgla z niemieckiego miksu energetycznego. W tym momencie są prognozy, że do 2033 roku Polska ograniczy zużycie węgla w miksie energetycznym o ok. 18 proc. Wciąż w blisko 60 proc. nasza energetyka będzie oparta na węglu.

  – Węgiel jeszcze długo będzie zabezpieczał polskie bezpieczeństwo energetyczne, a także jeśli chodzi o wykorzystanie w gospodarstwach domowych. My w skali kraju zużywamy rocznie około 5-6 mln ton węgla do ogrzewania domostw. W układzie wykorzystania węgla przez sektor bytowo-komunalny, który jest w pierwszej kolejności odpowiedzialny za tzw. zjawisko smogu, czyli słabą jakość powietrza w Polsce. Rozwiązaniem jest to, że kotły, które funkcjonują, będą wymieniane na nowoczesne kotły, tzw. piątej klasy. (...) Dwa lata temu zostało przyjęte rozporządzenie w tej sprawie, mówiące, że wszystkie kotły znajdujące się na terenie Polski, muszą spełniać te normy. Jeżeli ktoś indywidualnie, na własne życzenie chce wykorzystywać węgiel kamienny, to ma do tego prawo. Węgiel w Polsce cały czas – szczególnie na terenach wiejskich – jest bardzo popularnym paliwem, wysokokalorycznym i chętnie wykorzystywanym

  – powiedział w programie "Polska na Serio" Paweł Sałek, doradca Prezydenta RP ds. ochrony środowiska i polityki klimatycznej.

  Polska na serio to rozmowy z politykami, publicystami i blogerami. Świeży punkt widzenia na bieżące wydarzenia, którego nie zobaczysz w mainstreamowych mediach.

  # vimeo.com/364044932 Uploaded 74 Views 0 Comments

wSensie.tv

wSensie.TV Business

Browse This Channel

Shout Box

 • marianciu

  Przyłączam się do wniosku , aby wrzucić zablokowane przez YouTube zablokowane "Wierzę".

  by marianciu

 • Łukasz

  Czy można liczyć na to że zablokowane "Wierzę" z 28 lipca też się tu pojawi?

  by Łukasz

 • Paweł

  Cieszę się, że dalej będzie można oglądać :)

  by Paweł

Heads up: the shoutbox will be retiring soon. It’s tired of working, and can’t wait to relax. You can still send a message to the channel owner, though!

Channels are a simple, beautiful way to showcase and watch videos. Browse more Channels.