wSensie.tv

 1. Nie zajmowała się polityką, ale – jak twierdzi – ordynacja wymusza afiliację do konkretnych komitetów wyborczych. Monice Tkaczyk najbliżej było do Konfederacji, która jej zdaniem jest obecnie najbardziej antysystemowym ugrupowaniem na polskiej scenie politycznej.

  Młoda, atrakcyjna kobieta, przez lata sprawująca funkcję sołtysa na wsi, samorządowiec, radna gminna, przewodnicząca komisji rewizyjnej w gminie oraz liderka opozycji w lokalnym samorządzie, uważa, że praca na niższym szczeblu pozwala poznać realne problemy ludzi, o których decydują politycy na Wiejskiej w Warszawie.

  Monika Tkaczyk jest muzykiem, organistką, ale też rolnikiem (pszczelarzem), samorządowcem i działaczką społeczną. Uważa, że Polska powinna stawiać na zdrową żywność i przemysł konopny. Chciałaby pracować w sejmowej komisji zdrowia oraz w komisji rolnictwa.

  Zachęcamy do odsłuchania całej rozmowy.

  Rozmowy o tym, o czym nie chcą zazwyczaj rozmawiać dziennikarze mediów głównego nurtu; rządowych czy prywatnych, to pierwsze i jedyne imię bytu jakim jest "Nocna Wymiana Myśli".

   

  # vimeo.com/363840115 Uploaded 415 Views 0 Comments
 2. Tematem dzisiejszego odcinka jest praca oraz efekt do którego ma prowadzić, czyli dobrobyt. Ale co to właściwie jest praca? Czym różni się praca pożyteczna od pracy niekoniecznie pożytecznej? Jakie recepty na osiągnięcie dobrobytu proponują nasi umiłowani przywódcy? Dlaczego pewni ważniacy mają prawo wydawać lub odmawiać ludziom pozwolenia na pracę? Odpowiedzi udzieli redaktor Michalkiewicz w najnowszym odcinku z cyklu "10 najważniejszych…".

  "10 najważniejszych..." Stanisława Michalkiewicza to autorska, intelektualna wycieczka, podczas której usłyszycie o dziesięciu najważniejszych książkach, postaciach, wydarzeniach historycznych, czy zwrotach w historii świata. Nie zabraknie także listy największych zdrajców i indywiduów, których działanie miało wpływ na naszą historię.

  # vimeo.com/363800237 Uploaded 83 Views 0 Comments
 3. Okrągły Stół był tylko fasadą, za którą w zaufanym gronie zapadały realne decyzje. W zaprojektowany wówczas system demokracji kierowanej obywatele wierzą do dziś. Stanisław Michalkiewicz i Rafał Otoka-Frąckiewicz wspominają śp. Kornela Morawieckiego, legendarnego opozycjonistę, założyciela Solidarności Walczącej, który przyszły ustrój Polski widział inaczej niż uwłaszczająca się komunistyczna nomenklatura i układający się z nią przedstawiciele lewicy laickiej. Jak redaktor Michalkiewicz ocenia działalność polityczną Kornela Morawieckiego? Czym różniła się "pierwsza" Solidarność od "drugiej", oraz skąd wzięło się napięcie i nieufność pomiędzy dwoma nurtami organizacji: ekstremą a lewicą laicką? Te, i więcej zagadnień okresu końcówki PRL, transformacji ustrojowej i początków III RP publicyści poruszą w najnowszym odcinku "W podwójnym nelsonie".

  # vimeo.com/363786700 Uploaded 378 Views 0 Comments
 4. Mamy poniedziałek, czyli dzień, w którym człowieczeństwo krzyczy, dusza płacze, a ciało odmawia posłuszeństwa. W najnowszym odcinku "Polski na serio" z Rafałem Otoka-Frąckiewiczem i Rafałem Ziemkiewiczem podsumujemy miniony tydzień w polityce.

  Tematem dyskusji była m.in. typowa polska rodzina z superprodukcji POKO-SPOKO (czy jakoś tak). W odcinku nie zabrakło także analizy struktury społecznej za pomocą antenowej metodologii badawczej opracowanej przez Bogdana Zdrojewsiego, czyli "kto jest Polakiem biedakiem i PiS-owcem", a kto "jaśnie oświeconym nowoczesnym Ojropejczykiem"?

  Dwaj publicyści – Rafał Otoka-Frąckiewicz i Rafał Ziemkiewicz wspólnie prowadzą poniedziałkowy program "Polska na serio". Najważniejsze wydarzenia sceny politycznej okraszone trafnym, kąśliwym komentarzem.

  # vimeo.com/363345260 Uploaded 852 Views 0 Comments
 5. Podczas ostatniej konwencji PiS Jarosław Kaczyński mówił o tym, że poza Kościołem katolickim jest nihilizm, a sam kościół jest dzierżycielem uniwersalnych prawd i wartości. Z tym, wydawałoby się oczywistym stwierdzeniem nie zgodził się – o ironio – abp gnieźnieński, prymas Polski Wojciech Polak. Duchowny poproszony o komentarz w muzeum Polin, odciął się od słów prezesa PiS.

  Z jakich przyczyn polski prymas zaprzecza stwierdzeniu, które wielokrotnie wygłaszali kardynał Wyszyński czy papież Jan Paweł II? Jakie są elementy uniwersalnego systemu wartości, o którym mowa? Dlaczego tak istotna jest w religii i tradycji katolickiej rola rozumu? Czym z kolei jest nihilizm? Jak działają pseudo-mędrcy podszywający się pod nauczycieli życia duchowego?

  Odpowiedzi na te wszystkie pytania oraz cały szereg innych ciekawych wątków, w rozmowie Marka Miśko z Pawłem Lisickim w najnowszym odcinku programu "Wierzę".

  "Wierzę" to program dobry dla wierzących i niewierzących. Po jego obejrzeniu wierzący będą musieli się zastanowić, niewierzący zobaczą, w co wierzymy, albo powinniśmy wierzyć – my – próbujący być katolikami.

  # vimeo.com/363001102 Uploaded 620 Views 0 Comments

wSensie.tv

wSensie.TV Business

Browse This Channel

Shout Box

 • marianciu

  Przyłączam się do wniosku , aby wrzucić zablokowane przez YouTube zablokowane "Wierzę".

  by marianciu

 • Łukasz

  Czy można liczyć na to że zablokowane "Wierzę" z 28 lipca też się tu pojawi?

  by Łukasz

 • Paweł

  Cieszę się, że dalej będzie można oglądać :)

  by Paweł

Heads up: the shoutbox will be retiring soon. It’s tired of working, and can’t wait to relax. You can still send a message to the channel owner, though!

Channels are a simple, beautiful way to showcase and watch videos. Browse more Channels.