DogDocs Plus

Joined

User Stats

Profile Images

User Bio

DogDocs o.z. je lovcom spoločenských a kultúrnych tém, ktoré krotí prevažne do formy dokumentárnych filmov za účelom ich ďalšieho šírenia medzi vnímavých a kriticky mysliacich divákov, kde umierajú humánnou smrťou v informačnom chaose.

Členovia DogDocs, Adam Hanuljak (režisér), Peter Kotrha (strihač a kameraman) a Peter Snadík (filmár a fotograf) sa spoločne od roku 2006 podielali na lektorovaní viac ako 30 filmových workshopov v Čechách a na Slovensku. Vytvorili sme niekoľko dokumentárnych filmov ktoré boli distribuované v kinách, kultúrnych centrách a verejnoprávnej televízii.

Našim dlhodobým projektom je časozberný dokumentárny seriál O mladých rodičoch 1 a 2, ktorý získal divácke ocenenie na festivale Jeden svet. Dokument Chránené územie z roku 2010 o bariérach medzi ľudmi je našim prvým celovečerným filmom.

Realizuje filmové workshopy, ktoré sú zamerané na rozvíjanie schopností jednotlivca, bez ohľadu na vek, národnosť, rasu, vierovyznanie alebo sociálny status v oblasti audiovizuálnej tvorby. Ponúkame jednoduchý, ale účinný nástroj k filmovému vyjadreniu vlastných myšlienok a zadaných tém. Workshopy vedieme v zmysle autorského prístupu k ich uchopeniu a filmového spracovania s výsostným rešpektovaním individuálneho názoru.

Počas svojej histórie DogDocs aktívne spolupracuje s kultúrnymi a neziskovými organizáciami (Člověk v tísní, Stanica Žilina-Záriečie, EHMK Košice 2013, Asociácia Divadelná Nitra, Divadlo z pasáže a mnohé ďalšie).

Občianské združenie DogDocs oficiálne vzniklo v roku 2010

External Links

Following

 1. dario jurilli
 2. Barbora Bereznakova
 3. mareksulik
 4. fly-eye
 5. MSE
 6. X-Rite Europe
 7. Jablko
 8. Ové Pictures
 9. ZOVINEC BROTHERS
 10. Peter Snadik
 11. Foolk
 12. Matúš Bence
 13. PM™
 14. Coffee Sheep
 15. peter pikna
 16. SKOK! & jaroVinarsky
 17. Sonja Feriencikova
 18. Ragnhild Dale

+ See all 31