F8Z

Joined
Poland

User Stats

Profile Images

User Bio

Fundacja 8 Życzeń - odpowiadamy na życzenia związane z edukacją artystyczną.

Co robimy?

Jesteśmy partnerem Zachęta Narodowa Galeria Sztuki w Warszawie w realizowanym przez Galerię projekcie "Podziel się sztuką". Projekt dotyczy realizacji filmów animowanych z udziałem dzieci - w ramach Akademii Orange.

Przeprowadziliśmy cykl szkoleń w ramach Programu Dom Kultury + NARODOWEGO CENTRUM KULTURY. Tematem szkoleń były metody realizacji filmu animowanego techniką animacji poklatkowej. Szkolenia skierowane były do dwóch grup odbiorców - Instruktorów Domów Kultury oraz Uczestników zajęć - dzieci i młodzieży. Mieliśmy przyjemność pracować w Domach Kultury w Cycowie i Michałowie.

Przeprowadziliśmy roczny warsztat w trzech świetlicach środowiskowych na warszawskiej Woli, w ramach projektu Urzędu Dzielnicy Wola "Integracja Dziecka z Rodzicem lub Opiekunem". Sześćdziesięcioro dzieci wraz z rodzicami i opiekunami zrealizowało 9 filmów animowanych.

Zrealizowaliśmy film metodą animacji poklatkowej we współpracy z Nowymi Horyzontami Edukacji Filmowej Stowarzyszenia Nowe Horyzonty z udziałem dzieci.

Na 12. MFF T- Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu przeprowadzimy szkolenia dla nauczycieli dotyczące pracy z młodzieżą i wykorzystania technik animacji poklatkowej.

Zrealizowaliśmy projekt "Stary Człowiek i Ochota" w Klubie Seniora Baśniowa.
W ramach projektu, Seniorzy stworzyli film animowany poklatkowo, "Hej, hej, Baśniowa!". Projekt był współfinansowany przez M.St.W-wa U. Dz. Ochota.

Projekt Fundacji Osiem Życzeń „Podsłuchiwanie/Podglądanie Miasta” wygrał konkurs na projekt z zakresu edukacji artystycznej Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku i został zaproszony do realizacji w roku 2012.

Fundatorzy Fundacji Osiem Życzeń przez cztery lata realizowali wraz z Ośrodkiem Kultury Ochoty OKO projekt propagujący literaturę i sztukę wśród dzieci - Dziecięce Spotkania Literackie.

External Links