Classical Music Live Performance

Ky film eshte nje dokumentar i shkurter qe permban intervista me organizatoret dhe me kercimtaret e nje shfaqje kercimi mjaft te vecante qe u organizua ne Rome te Italise ne Dhjetor to 2013. Ishte nje ide e Anbeta Toromanit dhe Kledi Kadiut, te cilet jetojne nje jete artistike mjaft te suksesshme ne Italy. Drejtimi artistik ju besua kercimtarit dhe koreografit me reputacion te vecante artistik, balerinit dhe koreografit Gentian Doda.
Kjo shfaqje permban vetem balerine shqiptare qe kane mbaruar shkollen e baletit Jordan Misja vite me pare. Keta kercimtare jetojne jashte Shqiperise ne kompani te ndryshme prestigjoze kercimi. Eshte hera e pare qe krijohet nje shfaqje me natyre te tille. Kjo eshte edhe arsyeja qe kjo shfaqje eshte titulluar 'Hera e Pare'

j vimeo.com/85438496

Loading more stuff…

Hmm…it looks like things are taking a while to load. Try again?

Loading videos…