Education

"Muranooo" to nieistniejąca kraina na uboczu czasów i przestrzeni. Utkana z szeptów i jęków zjaw zamieszkujących muranowskie kamienice i nawiedzających ciała lokatorów pamiętających wojnę. Jej obecność jest ledwo wyczuwalna pod powierzchnią pozornie tylko zabliźnionych wojennych ran. Muranooo jest bowiem ojczyzną uwięzionych pod murami getta warszawskich duchów czekających na egzorcyzmy, które mogłyby je wyzwolić.
Nie-tak-sentymentalną podróż do tego – pogrążonego w kakofonii znanych i obcych wyobrażeń, słów i dźwięków – świata odbędzie polsko-izraelsko-niemiecka grupa artystów. Nakładając na siebie różne języki, przywołując bliskie i odległe czasy, czy zderzając znajome i nierozpoznawalne obrazy, twórcy zapytają o granice naszej pamięci; o to, w jaki sposób z kolażu dostarczanych nam przez media bodźców każdy z nas tworzy własną historię, a także jak dzisiaj nasza wspólna, choć zarazem odmienna, polsko-żydowska przeszłość może kształtować dialog międzykulturowy.

Spektakl powstał we współpracy z Cameri Theater, Itim Theatre Ensemble, Ambasadą Izraela w Polsce, Instytutem Adama Mickiewicza oraz Goethe-Institut.

j vimeo.com/41974539

Loading more stuff…

Hmm…it looks like things are taking a while to load. Try again?

Loading videos…