Stop Motion & Animation!

" !f ² ", bir festival tarafından dünyada ilk kez gerçekleştirilen bir 'alternatif dağıtım ve paylaşım' projesi. Bu yıl üçüncü kez ve yine tanınmış online sinema sitesi MUBI ile ortaklaşa gerçekleştirilen !f ² ile birçok şehirde, aynı anda, farklı izleyicilere ulaşabiliyoruz.

Festivalin İstanbul'daki son üç gününde İstanbul ile eşzamanlı göstereceğimiz 5 filmi, İstanbul'daki izleyicilerle aynı anda Anadolu'da 23 şehrin yanı sıra Lefkoşa, Beyrut ve Ramallah'daki izleyicilere ulaştırıyoruz.

Bu şehirlerdeki üniversiteler, dernekler, sanat insiyatifleri ve STK'ları örgütlendi ve kurulan bu yeni sinema ağına destek vererek projeyi şehirlerinde organize etmeye gönüllü oldu. MUBI, " !f ² " ile ortaklaşa çalışarak, yüksek kalitede film gösterimini ortaklarımıza açıyor ve " !f ² " için seçilen beş film, festivalin son üç günü olan 24-25-26 Şubat'ta, internet üzerinden yüksek görüntü kalitesi ile aynı anda tüm ortak şehirlerde izleyicilere ulaşıyor.

Film gösterimlerinden sonra yönetmenlerle yapılacak sohbetler internet üzerinden canlı izlenebilecek ve izleyiciler yönetmene sorularını iletme imkanı elde edecek. Gaziantep'ten, Alaçatı'dan , Beyrut'dan, Dersim'den, Rize'den ve daha bir çok yerden, yüz yüze tanışma imkanı bulamadığımız izleyicilerimizi yönetmenle sohbete çağırabilmek bizi sevindiriyor.

Bu yılki !f ² seçkimiz, !f İstanbul'un 2012 senesinde göstermeyi planladığı filmlerin ruhunu en iyi aktaran beş filmden, insan olarak var olmanın hem yükünü ve hem de güzelliğini anlatan filmlerden oluşuyor.

!f ²: İstanbul'dan Canlı Filmleri
Tahrir 2011: İyi, Kötü ve Politikacı
Eğer Bir Ağaç Devrilirse: Yeryüzü Özgürlük Cephesi'nin Hikayesi
Burada
Machete Dili
Terri

ifistanbul.com/tr/if2/if2-Nedir/

j vimeo.com/35616940

Loading more stuff…

Hmm…it looks like things are taking a while to load. Try again?

Loading videos…