Gülüm Çahan

Joined
İstanbul

User Stats

Profile Images

User Bio

Çok sıcak bir Ağustos ayının tam üçüncü gününde yıllardan 1989, doğmuşum. Saat 6 buçuk sularıymış.(evet yükseleni bile aslan olan bir aslan burcuyum). Müzik ve alkış merakım ise anaokulunda kendini göstermiş.(O zamanlar en favori parçam Yonca Evcimik’ten Aboneyimdi.) Bu kızın müziğe yeteneği var diyen ilk insan ise müzik hocam Funda Barutçu’dur.(Kendisi şimdilerde Bilfen Kolejinin Müzik Bölüm Başkanı)Beni notalarla tanıştıran,şarkı söylemeyi öğreten ve desteğini hiç eksik etmemiş bu tatlıcık, aynı zamanda beni konservatuar sınavlarına hazırlamaya başlamıştır, lakin 7 yaşındaki Gülüm sınava girmek istememiştir.

Yıllar sayısız okul korosu çalışmalarıyla geçip giderken 10 yaşında farklı vokal teknikleriyle karşılaşmam ise yine Bilfen Kolejinin okul korosunda oldu. İlk solo performansımı Killing Me Softly parçasıyla gerçekleştirdim ve ne oldu biliyor musunuz?Alkış denen merete,mikrofon denen alete,sahne denen ülkeye aşık oldum!

Gel zaman git zaman,gelsin korolar gitsin sololar,lise zamanı geldi Saint Michel Fransız Lisesi’ni kazandım ve müzik yapmak için yeterli vakti bulamadım. Üniversite zamanı geldi, “Ben Fransa’da Hukuk okuyacağım!” dedim. 2 sene sonra “Hayır, ben müziksiz yapamıyorum!” dedim ve geri geldim. Bir yıl aradan sonra İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi-Fransız Dili ve Edebiyatı bölümü öğrencileri arasında yerimi aldım. Bu arada kendi bestelerimi yapmaya ve şarkı sözlerimi yazmaya başladım. Bu aşamada ise adını anmadan geçemeyeceğim Deniz Kahya, Görkem Oker,Çağlar Şeker ve daha nice müzisyen arkadaşımın desteğiyle yakında sizinle de paylaşacağım ”projem” doğmuş oldu.

2600 track arasından finale kaldığımız Miller Music Factory 2012‘de üçüncülük ödülünü aldık.
Ardından konselerimiz başladı. Şu aralar albüm hazırlığındayız. Beklemede kalın :)

Eh so far so good.
Şimdilik Gülüm’den bu kadar.

External Links

Following

 1. Tan Tuncag
 2. who are we who we are
 3. Raif Kurt
 4. RAKUN Müzik
 5. selim sümer
 6. MULTITAP
 7. Vera
 8. Savas Biner
 9. cem ismen
 10. Berk Hakim
 11. safak atahan
 12. oykuakgurgen
 13. macide
 14. Masis Aram Gozbek
 15. Alihan Kekeva
 16. !f istanbul
 17. Berkant Akarcan
 18. Redd

+ See all 35