HP Türkiye

Joined
Türkiye

User Stats

Profile Images

User Bio

Fortune Global 500 listesinde yer alan 400 şirkete çözüm sunan HP, kişilerden kurumlara kadar her alanda kullanıcılara en iyi teknoloji deneyimini sağlamayı amaçlıyor. Baskı, kişisel bilgi işlem, yazılım, hizmetler ve BT altyapısı gibi geniş bir yelpazeye yayılan portföyüyle HP’nin geliri 2011 yılında 127 milyar doları aşmış bulunuyor. Genel merkezi California Palo Alto’da olan şirket dünya genelinde 170’den fazla ülkede 320 bin çalışanı ile gelirinin yüzde 65’ini ABD dışından sağlıyor.

Türkiye’de 20 yılı aşkın süredir varlığı bulunan HP, bireyler, şirketler ve kurumlar için öncü bilişim teknolojileri geliştiriyor. HP son kullanıcılar, KOBİ’ler ve kurumsal firmalar genelinde tüm pazarlarda 1 veya 2. sırada yer alıyor. Bulut bilişim ve mobil dünya bağlamında geleneksel ve sanallaştırılmış altyapıları en iyi ileri teknolojiyle bir araya getiren HP, BT sektöründe en gelişmiş fikri mülkiyet portföyü ve karma teknoloji çözümlerine sahip bulunuyor.

HP, Çorlu’da sadece HP için masaüstü bilgisayar üretimi yapan Foxconn bilgisayar fabrikasıyla Türkiye’yi bölge ülkelerine teknoloji sevk eden Avrupa’nın 3. merkez üssü olarak konumlandırmış bulunuyor. HP, masaüstü üretimini sunucu ve dizüstü bilgisayarlar gibi farklı seçeneklerle genişleterek Türkiye’de bir yan sanayi ekosisteminin de oluşmasına katkıda bulunmayı hedefliyor.

External Links

Following

  1. murat kurt
  2. turk-internet.com