Jacek Kościuszko

Joined
Poland/Warsaw

User Stats

Profile Images

User Bio

JACEK KOŚCIUSZKO
jacekkosciuszko.com
Ur. 1977 w Ełku. Reżyser, operator, producent.
Absolwent Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu w kierunku sztuk medialnych. Laureat nagród i uczestnik wielu festiwali filmowych oraz wystaw artystycznych.
Jego pasją jest tworzenie krótkich form filmowych w technikach "kombinowanych" (tzn. animacje 2D, 3D w połączeniu z filmem) oraz realizacja teledysków. Mieszka w Warszawie, gdzie tworzy firmę producencką i zajmuje się realizacją teledysków, reklam, programów telewizyjnych. W swoich pracach wykorzystuje często nowatorskie techniki łączenia filmu i grafiki.
We wczesnym orkesie swojej twórczości sięgnał po różne formy wyrazu.
Jego najciekawsze animacje powstawały w Toruniu. Praca dyplomowa Kościuszki - cztery plastyczne wideoklipy Guide Me, In My Head, Kain i Abel oraz Mr. Parabollic - został w roku 2003 nagrodzony jako najlepszy dyplom artystyczny Wydziału Sztuk Pięknych toruńskiego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.
Jego najpopularniejszym filmem, dostrzeżonym na wielu festiwalach jest eksperymentalny "Mr Parabollic oraz Mr. Parabollic: za żarciem". Od wielu lat pasja tworzenia ruchomego obrazu przełożyła się na obrazowanie muzyki innych wykonawców.
Na swoim koncie Kościuszko ma kilkadziesiąt teledysków zrealizowanych dla topowych wykonawców jak Kult, Kazik, Ewa Bem, Bajm, Agnieszka Chylińska, Kasia Cerekwicka,ADM, Piotr Rubik, Lipali, Halina Mlynkova, Piotr Lisiecki, Goya i wielu innych. W 2009 doceniono pracę Kościuszki jako autora klipów. Reżyser otrzymał nominację do Fryderyka, za wideo jakie przygotował do piosenki „Nie mogę Cię zapomnieć” Agnieszki Chylińskiej [z albumu "Modern Rocking"]. Ma on również na koncie kilka nominacji oraz nagród na festiwalu Yach Film Festiwal mnin. Yach za najbardziej nowatorski teledysk ( Kult - Pan Pancerny, czy Play - Ready to Dance. "W realizacji videoklipów pomaga mu zapewne fakt, że drugą jego pasją jest muzyka – grał w wielu zespołach na różnych instrumentach a obecnie zajmuje się też kompozycją.

External Links

Following

  1. Marta
  2. Philip Bloom Reviews & Tutorials