Orta Parmak (Middle Finger) Tv

Joined
izmir

User Stats

Profile Images

User Bio

Orta parmak insanda her iki elde de yüzük parmağı ve işaret parmağı arasında yer alan, üçüncü sırada bulunan parmaktır.
Genelde ellerde yer alan en uzun parmaktır.
Anatomide digitus medius, digitus tertius ya da digitus III gibi adlar ile anılır.
Modern kültürde, diğer parmakları bükerek, orta parmağı sergilemek kaba bir davranış olarak kabul görür.
yüzyıl savaşları sırasında her iki taraf da karşı tarafın okçusunu esir aldığında tekrar kullanamaması için orta parmağını kesmektedir.
Bu nedenle birbirlerine meydan okuyan iki tarafın askerleri birbirlerine orta parmağını havaya dikerek esir alınmadıklarını ve savaşa hazır olduklarını gösterirler.
Orta parmağının seçilmesinin nedeni anglosaksonların ve fransızların ok atış tekniği olarak orta parmak ile çekme tekniğini kullanmalarıdır.

(The middle finger, long finger, or tall finger is the third digit of the human hand, located between the index finger and the ring finger. It is usually the longest finger. It is also called the third finger, digitus medius, digitus tertius, or digitus III in anatomy.
In Western countries, extending the middle finger (either on its own, or along with the index finger in the United Kingdom) is an offensive and obscene gesture, widely recognized as a form of insult (colloquially known as "flipping the bird",[1] "flipping someone off", or simply "giving the finger").
The middle finger is often used for finger snapping together with the thumb)

facebook.com/groups/ortaparmaktv/

ortaparmaktv@hotmail.com

External Links