1. Costumes for Tithe

  03:08

  from Fiona Morrison / Added

  98 Plays / / 0 Comments

  Created for a hypothetical theatrical adaptation of Holly Black's novel Tithe and used in a performance at the Edinburgh College of Art costume show. Costumes and puppet for characters Kaye, Lutie Loo, Roiben and Lady Nicnevin. Designed and created by Fiona Morrison www.fionamorrisoncostume.com Music: Eric's Grief - Nathan Barr Teeth - Lady Gaga

  + More details
  • DEX / BEYAZ KEDİ

   00:52

   from DEXPub / Added

   238 Plays / / 0 Comments

   Tanıtım Filmi Yönetmen : Ceyda Sarıhan Müzik: Cenk Çelebioğlu BEYAZ KEDİ Holly Black Her ailenin korkunç bir sırrı vardır. Bazı insanlar, sadece genetik yolla kazanılan bir yeteneğe sahip: tek bir dokunuşla duygularınızla, anılarınızla oynayabiliyor, size şans verebiliyor, sizi öldürebiliyorlar ve buna Lanet İşleyiciliği deniyor. Lanet İşleyiciliği tehlikeli olduğu için bu kişiler toplumdan dışlanmışlar, en ağır işlerde çalıştırılıyor ya da yasadışı yollara zorlanıyorlar. Üstelik büyülü dokunuşlarının kontrol altında tutulabilmesi için daima eldiven giymek zorundalar. Cassel de böyle bir aileden geliyor ve ailesinin tümü dolandırıcılıkla geçimini sağlıyor. Cassel hariç. Kuşaklar boyunca genetik yolla geçen lanet yeteneği Cassel’de yok. O, yozlaşmış bir ailede, dürüst kalmaya çalışan bir savaşçı. Ancak Cassel de, üç yıl önce en yakın arkadaşı Lila’yı öldürdü. O günden beri normal bir hayat sürmeye çalışıyor. Ancak her şey bir gece gördüğü bir kâbustaki beyaz kedinin ona bir şeyler anlatmaya çalışmasıyla değişiyor. Ailesindeki tuhaflıklar, uyurgezerliği ve hafıza kaybı, tek bir şeye işaret ediyor: ailesi, Cassel’e çok fena bir oyun oynuyor. Cassel’in şimdi bu oyunu bozması gerek –bir de kâbuslarındaki beyaz kediyi bulması.

   + More details
   • DEX - LANET İŞLEYİCİLER 2 / KIRMIZI ELDİVEN

    00:58

    from DEXPub / Added

    266 Plays / / 0 Comments

    Aşk bir lanettir. Lanetler ve pis işler. Büyü ve mafya. Cassel’in dünyasında bunlar birbirinden ayrı düşünülemez. Cassel de hep sıradan biri olduğunu düşünürdü ama bir gün hafızasının ağabeyleri tarafından değiştirildiğini fark etti. Artık gerçeği biliyor: kendisi, gelmiş geçmiş en güçlü lanet işleyicilerden biri. Tek bir dokunuşla her şeyi, herkesi bambaşka bir şeye dönüştürme yeteneğine sahip. İşte sevdiği kız, Lila da bu şekilde bir dönüşüm yaşamıştı. Lila artık yeniden bir insan. Ancak sorun şu ki, Cassel’in duygu işleyicisi olan annesi, Lila’yı Cassel’i sevmesi için lanetledi. Ve eğer Lila’nın aşkı Cassel’in hafızası kadar güvenilmez ise artık her şeyin gerçekliği sorgulanabilir. Cassel’in büyük ağabeyi öldürülünce federaller, ellerindeki tek ipucundan bir şey çıkarabilmek için Cassel’i görevlendiriyor. İpucu ise kırmızı eldivenli bir kadının kamera görüntüsünden başka bir şey değil. Ve fakat şimdi mafya da Cassel’in peşinde, onun ne kadar değerli bir lanet işleyici olduğunu onlar da biliyor. Cassel, hayatta kalabilmek için hem federallerden hem de mafyadan bir adım önde olmak zorunda. Ama kimseye, hatta kendine bile güvenemezken bunu nasıl başaracak? Aşk bir lanettir ve kaybetmesi çok tehlikeli olan bir oyunda dolandırıcılık, bazen tek çıkar yoldur.

    + More details
    • Doll Bones

     01:27

     from Melissa McAvoy / Added

     54 Plays / / 0 Comments

     First book trailer for LIBR 281 with Bodart

     + More details
     • Holly Black shares a poem | SLJ Day of Dialog 2013

      01:51

      from School Library Journal / Added

      421 Plays / / 0 Comments

      In a charming keynote, bestselling author Holly Black shared a poem that she wrote in seventh grade, to the hysterics of the audience at School Library Journal's annual event held during BookExpo America.

      + More details
      • Spiderwickin kronikat osa 1: Haltijakirja -videovinkkaus

       02:36

       from Kirjastokaista / Added

       56 Plays / / 0 Comments

       Pöytyän kirjaston nuorten kirjavinkkauskisan videovinkki Tony DiTerlizzin ja Holly Blackin kirjasta Spiderwickin kronikat osa 1: Haltijakirja. Video on tehty Pöytyän kirjaston ja Okariino.fi:n yhteistyönä. Okariino.fi on lastensivusto, josta löytyvät mm. lasten kirjat, runot, pelit ja elokuvat. Okariino.fi:ssä on paikka myös lasten omille kirjoituksille, mielipiteille ja videoille. Okariino: www.okariino.fi

       + More details
       • The Story of First Book

        04:08

        from First Book / Added

        6,162 Plays / / 1 Comment

        A collection of First Book's favorite authors and supporters sat down with us to help tell our story.

        + More details

        What are Tags?

        Tags

        Tags are keywords that describe videos. For example, a video of your Hawaiian vacation might be tagged with "Hawaii," "beach," "surfing," and "sunburn."