1. Turkish-American Hour Episode 89

  29:29

  from Turkish-American TV Added 85 0 0

  Paul White, a Distinguished Toastmaster, masterfully tells a magical story of "Rose Beauty", a Turkish folk tale. Shu Bartholomew, also a Distinguished Toastmaster, the past president and co-founder of the Prime Time Toastmaster club, and a radio show producer at Fairfax Public Access, shares her memories of visiting Turkey as a teenager.

  + More details
  • Gezdikçe Gördükçe RİZE - tanıtım filmi -

   14:14

   from İmdat DEMİR Added

   Gezdikçe Gördükçe RİZE - tanıtım filmi - www.gezdikcegordukce.com

   + More details
   • Wedding Photojournalism Backstage by ismailozyurt

    16:31

    from ismail özyurt Added 6,744 1 1

    Mersin Facebook Page: http://www.facebook.com/ozyurtismail Düğün Fotoğrafçısı /Wedding Photojournalist İletişim: İsmail ÖZYURT / 0532 510 16 71 info@ismailozyurt.com Kamera arkası videosu Aslı Ertan tarafından çekilmiştir. Montaj bana aittir. Biliyoruz ki, düğün fotoğrafçısını bulmak düğün hazırlıklarında hafife alınmayacak bir basamak. Belki de doğru fotoğrafçıyı bulmak en zor işlerden birisi. Canlı, göz alıcı, yaşanmış ve güzel fotoğraflar sözcüklerin anlatabileceğinden daha fazlasını ifade ederler. İnanıyoruz ki, bütün planlarınız arasında vereceğiniz en önemli kararlardan birisi de budur. Bizler de evliliğin en güzel günü olan düğün gününüzü alışılmışın dışında, estetik kareler, yaratıcı detaylar ve spontane anlar ile baştan sona belgesel tarzda fotoğraflayarak ölümsüzleştiriyoruz. Çünkü büyük bir özen ve titizlikle çekilmiş fotoğraflarınız geriye dönüp baktığınızda yaşanmış en güzel gününüzü tüm tazeliği ve canlılığı ile sizlere geri getirip aynı duyguları yaşamanızı sağlayacaktır. Yıllar geçip geri dönüp baktığınızda yüzünüzde kocaman ve sıcacık bir gülümseme olması için deklanşöre basıyoruz. ---------------------------------------------------------------------------- About Wedding Photojournalism; We all know that finding a wedding photographer is an important step that shouldn’t be taken lightly for the wedding preparations. Maybe, finding the right photographer is one of the difficult thing among all these steps. The colourful, glamorous, true-to-life and beautiful photographs are worth more than words can say. We believe that, among all your plans, it is one of the most important decisions.we do this job not in conventional methods. We immortalize your wedding day - the most important day of marriage - with the aesthetic frames, creative details and spontaneous moments,albuming like the episodes from the begining to the end. Because the photos were taken with a great care and accuracy will bring your most beautiful day back with its all liveliness and newness and will make you relive those moments again and again. So, we work with a great effort to see the big and pleasantly warm smile on your face when you look back after years. We press the shutter only for this!.

    + More details

    What are Tags?

    Tags

    Tags are keywords that describe videos. For example, a video of your Hawaiian vacation might be tagged with "Hawaii," "beach," "surfing," and "sunburn."