1. Seyit UYGUR { Ebru Artist }

  02:59

  from o g u z | u y g u r (ozzie) Added 1.5M 5,990 87

  Thank y'all so much for the likes, comments and the follows. I am really humbled. My parents perform this art (Ebru in Turkish, Paper Marbling in English) and the footage was shot for a promo piece (https://vimeo.com/22325846) I was working on back then and my dad asked me to put a video together for him. This is what came out of that. For those who is wondering how it's done I'd recommend googling "Paper Marbling" there is plenty of info out there. The song is "Charlotte Mittnacht" by DeVotchka For more of my work: http://oguzuygur.com instagram: http://web.stagram.com/n/oguz_uygur/ twitter: https://twitter.com/Oguz_Uygur facebook: www.facebook.com/oguz.uygur

  + More details
  • Gülü Terk!.. - www.ibrahimak.com

   01:46

   from www.ibrahimak.com Added 711 1 2

   GÜLÜ TERK!.. Karga bülbülü fena kıskanırmış. Ne zaman bülbül saşkımaya başlasa bet sesiyle onu bastırmak için bağırmaya başlarmış. Bülbül arada kızsa da,en iyi bildiği işi yapmaya devam eder, daha bir aşkla şakıyıp dururmuş. Karga bakmış ki bu yolla bülbülü susturamayacak, kurnazlık düşünmüş.Her zamanki gibi seher vakti şakımaya başlayan bülbülün yanına sokulmuş. -Bülbül kardeş boşuna ötüp durma demiş. -Neden?.. diye sormuş bülbül. Karga kıskançlığının zehrini dostça sunmuş. -Bak!..demiş. -Sen her seher vakti gül için şakıyor,onun için göz yaşı döküyorsun.Ama gül yağını eller sürüyor,gül sana yar olmuyor. Bülbül şöyle bir duraksamış,karganın sözleriyle içindeki vesvese örtüşmüş,doğru diye düşünmüş... -Peki sence ne yapmalıyım..? Karga en doğrucu sesiyle cevap vermiş; -Gülü bırak dostum,insanlar için ötmeye başla o zaman gül de senin olur,gülü koklayan da,gül yağını sürünen de. Karganın öğüdünü tutan bülbül, insanların arasına karışmaya karar vermiş. O gün bu gündür insanoğlu seherde bülbülle değil,kuşluk da karga sesiyle uyanır olmuş..!

   + More details

   What are Tags?

   Tags

   Tags are keywords that describe videos. For example, a video of your Hawaiian vacation might be tagged with "Hawaii," "beach," "surfing," and "sunburn."