1. 699- İlim Öğrenmenin Fazileti (Ahmet Tomor) - Tomorhoca

  37:44

  from tomorhoca / Added

  277 Plays / / 0 Comments

  Ahmet Tomor - Tomorhoca - Tomor Hoca

  + More details
  • Farz's 30th Birthday Party (Highlight Video)

   10:26

   from FARZ KAZEMI / Added

   488 Plays / / 0 Comments

   My birthday took place at The Rendezvous in Whippany, NJ. I had the most amazing time of my life. Thanks to Alex Hoteck for the videography. I got the pleasure to edit this video thanks to Alex's great work.

   + More details
   • 679- Abdesti Güzelce Almak (Ahmet Tomor) - Tomorhoca

    01:01:20

    from tomorhoca / Added

    241 Plays / / 0 Comments

    Ahmet Tomor - Tomorhoca - Tomor Hoca

    + More details
    • Prof Dr Abdülaziz BAYINDIR - Kuran’ı Kerim’e Göre Kimlerin Kurban Kesmesi Gerekir?

     03:39

     from Mehmet TURKMEN / Added

     13 Plays / / 0 Comments

     Prof Dr Abdülaziz BAYINDIR'ın, 23 Eylül 2014 tarihinde, Ensar Vakfı'nda yaptığı, "Ehl-i Kitap ile İlişkiler" konusunun işlediği Kuran Dersi'nin Soru-Cevap kısmında sorulan bir soru üzerine verdiği cevap “Her ümmete MENSEK, yani Kurban ZAMANI ve GÖREVİ yükledik. (Hac suresi 34.ncü ayet)” diyor. Sadece bize değil. Sadece Muhammed ümmetine değil. Her ümmet dendiği zaman Adem A.S.dan itibaren bu Kurban zamanı da şeyi de aynı. Kurban Bayramı sırasında BELLİ HAYVANLAR. Onu da söylüyor. Niye? “Allah'ın kendilerine rızık olarak verdiği BEHİMETÜL EN'AM üzerine Allah'ın adını ansınlar. (Hac suresi 34.ncü ayet)” diyor. BEHİMETÜL EN'AM neydi? Koyun, keçi, sığır, deve. Ne kesiyoruz biz? Bunları kesiyoruz değil mi? Şimdi demek ki Adem A.S.dan beri her Nebinin ümmeti KURBAN BAYRAMI GÜNÜNDE BU HAYVANLARI kesiyormuş. Bütün ümmetler. Niye? “Çünkü İlahınız bir tek ilah. (Hac suresi 34.ncü ayet)” Onların başka bir ilahı yok ki farklı bir emir versin. “Ona teslim olun. İçten Cenabı Hakk'a saygı duyanlara da müjde ver. (Hac suresi 34.ncü ayet)” Şimdi burada diyor ki, “Size rızık olarak verdiklerimizden. (Hac suresi 34.ncü ayet)” Demek ki, eğer bizim elimizde bu hayvanlar yoksa kesmemiz gerekmez. Sonra bak burada, “ÜMMET (Hac suresi 34.ncü ayet)” Bu ÜMMET kelimesi BU İBADETİN DIŞINDA HİÇBİR YERDE KULLANILMIYOR. Mesela hacla ilgili olarak ne diyor? “İnsanların, Allah için insanlar üzerinde bu Beyt’i hac etmeleri görevi vardır. (Ali Imran suresi 97.nci ayet)” diyor. Namazı kıl diyor. Orucu tut diyor. Ama burada “ÜMMET İÇİN (Hac suresi 34.ncü ayet)” diyor. ÜMMET. Fert için değil. ÜMMET. Bir ümmet için bir tek kurban da olabilir. İmkânı olan herkes de olur. Dolayısıyla Kurban Bayramında kurbanını kesen kişi FARZ vazife yapmış olur. FARZ. Sünnet ya da vacip falan değil. Kesmeyen de GÜNAHKÂR OLMAZ. Ama ÜMMET İÇİN kesilmezse o zaman günahkâr olunur. Dolayısıyla İMKÂNI OLANLAR, Allah bize rızık vermişse, İMKÂNIMIZ VARSA keseceğiz. Yoksa zorla kesmemize gerek yok. Prof Dr Abdülaziz BAYINDIR

     + More details
     • Adil Farooqi!

      14:35

      from Husain Akhtar / Added

      93 Plays / / 0 Comments

      Muslim character and contradictions – Adil Farooqi interview – part of the Community Activists series by HA Production, free community service offered by Husain Akhtar. Interview, photography and production by Husain Akhtar.

      + More details
      • 669- Tesettür Farz Açık Gezmek Haramdır (Ahmet Tomor) - Tomorhoca

       01:06:29

       from tomorhoca / Added

       632 Plays / / 0 Comments

       Ahmet Tomor - Tomorhoca - Tomor Hoca

       + More details
       • Nur Penceresi (6.Bölüm)

        52:56

        from Onur Tv / Added

        23 Plays / / 0 Comments

        + More details
        • Metin Karabaşoğlu İle Siyer Okumaları (16.04.2014/Bölüm 2)

         37:25

         from Onur Tv / Added

         7 Plays / / 0 Comments

         + More details
         • Nur Penceresi (4.Bölüm)

          47:41

          from Onur Tv / Added

          58 Plays / / 0 Comments

          + More details
          • Nur Penceresi (3.Bölüm)

           40:59

           from Onur Tv / Added

           6 Plays / / 0 Comments

           + More details

           What are Tags?

           Tags

           Tags are keywords that describe videos. For example, a video of your Hawaiian vacation might be tagged with "Hawaii," "beach," "surfing," and "sunburn."