1. BenguTurkTV_Ziya Gokalp / 25 Ekim 2014

  48:17

  from yesevi / Added

  1 Play / / 0 Comments

  BengüTürk TV'de ölümünün 90. yılı nedeniyle yapılan programda Dr. İsa Kocakaplan, Ahmet Şafak ve Hasan Basri Pehlivan Ziya Gökalp'i anlatıyorlar. ÜLKÜ-YAZ tarafından yayınlanan ve Ziya Gökalp'in bütün eserlerinin yer aldığı ulkucubellek.com sitesi tanıtılırken Gökalp'in sürgüne gönderildiği Malta'dan eşi Vecihe Hanım'a yazdığı bir mektup da seslendiriliyor.

  + More details
  • Ziya Azazi Teaser

   01:58

   from ozgur can alkan / Added

   43 Plays / / 0 Comments

   Editing, music and videography for the dancer "Ziya Azazi"

   + More details
   • Prof. Dr. Ziya Selçuk’tan Dokuz Tip Mizaç Modeli Semineri

    01:16:30

    from Persona Logia / Added

    591 Plays / / 0 Comments

    Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği’nin katkılarıyla düzenlenen Dokuz Tip Mizaç Modeli Semineri Özel Atacan Eğitim Kurumlarında gerçekleştirildi. Prof. Ziya Selçuk’un sunduğu seminere psikolojik danışman ve rehber öğretmenler büyük bir ilgi gösterdi. Persona Logia ekibinden, Dokuz Tip Mizaç Modeli Eğitim Uygulamaları konusunda uzman bir psikiyatr ve bir psikologun da katıldığı seminer, rehber öğretmenlerin soru ve katkılarıyla zenginleşti. Prof. Ziya Selçuk, seminerinde psikolojik danışman ve rehber öğretmenlerin sahip oldukları bilgi ve yöntemleri bütünleştirme ve okul uygulamalarına aktarma konusunda yaşadıkları zorlukları anlattı. Bu noktada Dokuz Tip Mizaç Modeli’nin psikolojik danışman ve rehber öğretmenlere yol gösterecek, okul uygulamalarını kolaylaştıracak, yeni ve bütünleştirici bir model olduğunu vurguladı. Seminerde, Dokuz Tip Mizaç Modeli’nin mizaç tiplerine ait özelliklerine değinen Prof. Ziya Selçuk, kendi tecrübelerinden örneklerle Dokuz Tip Mizaç Modeli’nin eğitsel, kişisel ve mesleki rehberlik uygulamalarından bahsetti. Ayrıca öğrencilerin mizaç tiplerinden yola çıkarak ödev yapmama, öğrenciler arası çatışma gibi sık rastlanan problemlere nasıl yaklaşılması gerektiği ile ilgili katılımcılara bilgi verdi. Prof. Ziya Selçuk, Dokuz Tip Mizaç Modeli’nin, meslek yaşamı boyunca incelediği birçok kişilik kuramı arasında en kapsamlı ve bütüncül bir çatı model olduğunun altını çizdi. Psikolojik danışman ve rehber öğretmenlere, gelecekte farklı platformlarda da Dokuz Tip Mizaç Modeli ile ilgili paylaşımları olacağının müjdesini verdi.

    + More details
    • Besser Scheitern

     08:46

     from Bilal Bahadir / Added

     651 Plays / / 2 Comments

     Ziya ist ein Mann der nicht viel Glück hat im Leben. Bei einem Besuch in einer Bar trifft er einen Barkeeper, der ihn die einmalige Chance bietet, bei einer Tombola teilzunehmen, welches viele skurrile Ereignisse mit sich bringt.

     + More details
     • Die Fahrkarten bitte!!!!!

      01:31

      from City-DJs TV / Added

      1,112 Plays / / 0 Comments

      Kurz und knapp.... HIGHLIGHT im März: BIG SEAN LIVE IM FESTPLATZ NORD AM 06.03.13 // DIE LETZTEN KARTEN UNTER EVENTIM SICHERN!!! Musikalische Unterstützung: BAHAR ZIYA CITY-DJS

      + More details
      • Gün Doğumu

       01:02

       from sercan akalay / Added

       39 Plays / / 0 Comments

       Ziya

       + More details
       • Life is a struggle

        03:25

        from Ziya / Added

        56 Plays / / 0 Comments

        clip réalisé à partir de scan de bobines 8mm et de samples de films du domaine publique (archive.org). musique : Colleen "Ritournelle" composé par Cécile SCHOTT (SACEM) album: "Everyone Alive Wants Answers" avec l'aimable autorisation de The Leaf Label LTD ziya 2011

        + More details
        • her hair

         00:32

         from lebadi / Added

         3 Plays / / 0 Comments

         + More details
         • Al mendili emre kasırga

          03:47

          from MEHMET / Added

          20 Plays / / 0 Comments

          http://www.paylastikca.org

          + More details
          • Görüntülü Soru ve Cevaplar 51. Bölüm / Soru 1

           06:17

           from NurPenceresi / Added

           552 Plays / / 0 Comments

           Ziya, hava, su ve toprak gibi, kuvvetli ve şümullü dört anasır-ı esasiye olan; hikmet, adalet, inayet ve merhametin hakikatleri” ifadesinde o maddî unsurlarla, bu manevî unsurlar arasında bir münasebet olabilir mi? Yani bu iki dörtlünün birbirine benzerlikleri söz konusu mudur?

           + More details

           What are Tags?

           Tags

           Tags are keywords that describe videos. For example, a video of your Hawaiian vacation might be tagged with "Hawaii," "beach," "surfing," and "sunburn."