Art Stations Foundation Plus

Joined
Stary Browar, Poznań

User Stats

Profile Images

User Bio

Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk jest autorskim projektem doświadczonej kolekcjonerki i promotorki wielu działań z dziedziny sztuki, tańca, architektury i design’u. Najbardziej prężnym profilem działalności fundacji jest program wystawienniczy oraz performatywny.
Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk w dużej mierze opiera swój program wystawienniczy na prywatnej kolekcji Grażyny Kulczyk, która jest przyczynkiem do innowacyjnych zestawień, kontekstualizacji prac znajdujących się w kolekcji oraz promocji nowych poszukiwań natury estetycznej, naukowej oraz kuratorskiej. Formuła ekspozycji dzieł w przestrzeniach galerii Art Stations oparta jest na odważnej promocji sztuki współczesnej, przełamującej wszelkie stereotypy, zwłaszcza w dziedzinie jej odbioru. Stąd też Art Stations Foundation aktywnie wspiera nowe, śmiałe, otwarte strategie kuratorskie i uznaje je za ważną część swej działalności.
Projekt Stary Browar Nowy Taniec to wielopoziomowy program promocji i prezentacji tańca współczesnego realizowany przez Art Stations Foundation od października 2004 roku. Jego podstawową misją jest popularyzacja sztuki tanecznej oraz wspieranie profesjonalnego rozwoju młodych polskich choreografów i tancerzy poprzez stworzenie w Poznaniu profesjonalnego miejsca nie tylko regularnych prezentacji, ale także i kreacji tańca współczesnego. Głównym punktem zainteresowania projektu jest prezentacja osiągnięć i upowszechnianie wiedzy o najnowszych awangardowych trendach w sztuce tańca (choreografia konceptualna, performance art, body art, zjawiska z pogranicza sztuk wizualnych i performatywnych).