Skoda Türkiye

Joined
Türkiye

User Stats

Profile Images

User Bio

Yüce Auto
Volkswagen grubuna katılan SKODA`nın Türkiye Distribütörü olan Yüce Auto A.Ş. 1989`da kuruldu.

Çek Cumhuriyetinde ileri Alman Teknolojisiyle üretilmekte olan SKODA otomobillerini Türkiye`ye ithal eden Yüce Auto A.Ş., otomotiv sektöründe 23 yıllık bir geçmişe sahiptir.

2010 yılında kaybettiğimiz şirketimizin kurucusu ve ilk yönetim kurulu başkanı Sayın Orhan R. YÜCE 56 yıl boyunca, ömrünün son gününe kadar otomotiv sektöründe faaliyet göstermiş ve sektörün duayeni olarak kabul edilmiştir.

Orhan Yüce 1955 yılında NSU`nun Türkiye temsilciliğini, daha sonra Volkswagen`in Yedek Parça Distribütörlügünü, 1974-1991 yılları arasında Alfa Romeo`nun Türkiye Distribütörlüğünü yapmıştır.

Sayın Orhan Yüce, 1985 yılında Otomobil İthalatçıları Derneği’ni kurarak 5 yıl süreyle başkanlığını yaptı ve bu derneğin onursal başkanı olarak ömrü boyunca onurlandırılmıştır.

1997 yılında Orhan Yüce ve Doğuş Otomotiv arasında SEAT markasının Distribütörlüğü için başlatılan %50-50 ortaklığa 1999 yılında Skoda Markası ile Yüce Auto AŞ de katılmıştır.

2007 yılında SEAT markası için Doğuş Otomotiv’le olan ortaklık sona ermiş ve hisseler Doğuş Otomotiv’e devredilmiştir.

Yüce Auto A.Ş.nin Türkiye genelinde 32 Yetkili Satış, 40 Yetkili Servis ve Yedek Parça Satış Noktası ile hizmetlerine devam etmektedir.

Kuruluşundan bugüne kadar 120.000 adedin üzerinde araç teslimatı gerçekleştirmiş olan Yüce Auto’nun merkez binası Maltepe’de 2.200 m2 alan üzerine kurulmuştur.