Onur ALDOĞAN

Joined
İstanbul

User Stats

Profile Images

User Bio

İstanbul’da doğdu. 17 yaşında filmcilik sektörü ile tanıştı. Kartal Filmcilikte Sinema Eğitimi aldıktan sonra kısa filmleriyle girdiği sinema sektöründen kısa zamanda TV sektörüne geçiş yaptı. Çeşitli kanalların magazin ve reklam programlarında ilk yıllarında Yardımcı Yönetmenlik ve Asistanlık yaptı.
Kendisini görsel effect programları konusunda geliştirmekte ve Hollywood film efektleri çözümlemesi ve Türk sinemasında uygulanıp geliştirilmesi üzerine araştırma ve geliştirme yapmaktadır. Asıl ilgi alanı Aksiyon filmleri ve Effect uygulamalarıdır.

Arkeoloji ve fotoğrafçılık ile uğraşmaktadır. Ayrıca İnşaat bölümü ve İşletme bölümlerinden mezun olmuş olup Sakarya Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği bölümünde okumuştur.

Son yıllarda ise Görüntü yönetmenliği ve prodüksiyon işleri yapmaktadır. 7 adet belgesel çekmiş olup, İsviçre uluslararası film festivalinde belgesel anasanat dalında en iyi görüntü yönetmeni ödülünü almıştır.

100 ün üzerinde klip, Yurt dışına ve yerel kanallara birçok TV reklamı, Kamu spotları, 3 sinema filmi ve 2 farklı dizi projesi gerçekleştirmiştir
Şuan ise çalışmaları devam etmektedir. Marmara Üniversitesi İletişim Fakultesinde Halkla ilişkiler ve reklamcılık bölümüde öğretim görevlisidir ve Kocaeli üniversitesi Güzel Sanatlar Sahne sanatları bölümünde, ve çeşitli özel sanat okullarında kamera önü oyunculuk ve film yapım teknikleri dersleri vermektedir. Ayrıca Kocaeli Uluslararası Sanatçılar Derneği kurucu üyesidir.

Following

  1. Ekin Levent
  2. Greg Williams
  3. konrad bak
  4. David Torres
  5. Gentleman Scholar
  6. Digiflame Productions
  7. Patrice De Bruyne
  8. ALIENATIO