Galata Fotoğrafhanesi

Joined
İstanbul - Galata 2011

User Stats

Profile Images

User Bio

GALATA FOTOĞRAFHANESİ

2004 yılında kurulan Galata Fotoğrafhanesi, bugüne kadar düzenlediği atölyeler ve etkinliklerle 1000'den çok amatör ve profesyonel fotoğrafçının gelişimine katkıda bulundu. 2007 yılından itibaren Fotoğraf Vakfı ile ortak çalışmalar yürüten Galata Fotoğrafhanesi çok yönlü fotoğraf eğitiminin yanı sıra sergiler, söyleşiler, belgesel film gösterimleri, geziler ve festivallerle şehrin kültür hayatında etkili biçimde yer aldı.

2008 yılında Galata Fotoğrafhanesi Fotoğraf Kulübü'nün kurulmasının ardından çeşitli sivil toplum örgütleri ile sosyal projelere imza attı. Galata Fotoğrafhanesi, 2009 yılından bu yana Galata Fotoğrafhanesi Fotoğraf Akademisi adıyla çalışmalarını sürdürüyor. Mart 2009'da Akademi'nin ilk uzun süreli eğitim projesi olan Belgesel Fotoğraf Programı'na katılan 16 fotoğrafçı 5 ay süren çok
yönlü ve tempolu bir öğrenim sürecine girdi. Aynı yılın ekim ayında Belgesel Fotoğraf Programı'nın
ikinci dönemi, Basın Fotoğrafçılığı Programı'nın ilk dönemi ile eş zamanlı olarak başladı. Bugün, Belgesel Fotoğraf Programı'nın üçüncü dönem, Basın Fotoğrafçılığı Programı'nın ise ilk dönem katılımcıları eğitimlerine devam ediyor.

External Links