Burcak Isimer Bale Studyosu Dance of Blue

Sorry, no videos found

Your membership in this group is pending until moderator approval

Burcak Isimer Bale Studyosu Dance of Blue

danceofblue Created by danceofblue

facebook.com/pages/Burçak-Işımer-Bale-Stüdyosu-Dance-of-Blue/167875063222497
youtube.com/denizdob

Yalıkavak Marina Karşısı Yalı İş Merkezi Alt Katı, 48400 Bodrum, Turkey
(252) 385 36 44

majirajasta@gmail.com danceofblue@hotmail.com

BURÇAK IŞIMER Bale Sanatçısı & Oyuncu
- Şu anda Yalıkavak Marina kapısı tam karşısı, Yalı İş Merkezi'nin alt katında açılmış bulunan 300 metre karelik alanda, bale ve diğer sanat etkinliklerinin olmazsa olmazlarını içeren dünya standartlarına bütünüyle uygunluk gösteren 'Dance of Blue' Bale Stüdyosu'nda Klasik Bale,Modern Dans ve…


+ More

facebook.com/pages/Burçak-Işımer-Bale-Stüdyosu-Dance-of-Blue/167875063222497
youtube.com/denizdob

Yalıkavak Marina Karşısı Yalı İş Merkezi Alt Katı, 48400 Bodrum, Turkey
(252) 385 36 44

majirajasta@gmail.com danceofblue@hotmail.com

BURÇAK IŞIMER Bale Sanatçısı & Oyuncu
- Şu anda Yalıkavak Marina kapısı tam karşısı, Yalı İş Merkezi'nin alt katında açılmış bulunan 300 metre karelik alanda, bale ve diğer sanat etkinliklerinin olmazsa olmazlarını içeren dünya standartlarına bütünüyle uygunluk gösteren 'Dance of Blue' Bale Stüdyosu'nda Klasik Bale,Modern Dans ve Sahne Sanatları üzerine eğitim,öğretim vermeye başlamıştır.
- 1976 yılında Ankara'da doğdu.-1987 yılında,henüz 11 yaşında iken Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Bale Anasanat Dalı'nda okumaya hak kazanarak profesyonel bale eğitimine başladı.
- 1990 yazında Almanya'da Cologne Academy sahne sanatları bölümünde üç ayık yaz kursuna katıldı.
- Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Bale Anasanat Dalı'nda eğitimini sürdürürken ek öğrenim görmek amacı ile 1991'den 96'ya kadar, 5 yıl aralıksız her yaz tatilinde İngiltere London Contemporary Dance School'da klasik bale ,modern dans, jazz dans eğitimine devam etti.
- 1996 yılında bir yıl sınıf atlayarak Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Bale Anasanat Dalı lisans öğrenimini bitirerek mezun oldu ve Bale Sanatçısı diploma ve ünvanını aldı.
- Kuğu Gölü Pas de trois, Grand pas de quatre, Corsaire trio, Giselle(Myrtha), Don Quixotte gibi pek çok eserde solist olarak dans etti. - 1996 yılında bir süre ile Ankara Devlet Opera ve Balesi Modern Dans Topluluğunda sözleşmeli olarak çalıştı.
- Kariyerini,1997 yılında, İngiltere'de her yaz eğitim aldığı London Contemporary Dance School'un açmış olduğu sınavları kazanıp, iki yıl POSTGRADUATE (üst öğretim) yapma hakkını elde ederek devam ettirdi.
- 97-99 yılları arasında Londra'da Richard Alston, Robert North, Richard Gaine, Carrie Nichols, Kirsty Tapp, Juliet Fisher ve Susan Mc Guire gibi isim yapmış koreograflarla çalıştı. Bir yandan Klasik Bale, Modern Dans'ta üç teknik ve Koreograflık dersleri almaya devam ederken, diğer yandan London Contemporary dans topluluğunda dans etti.
-1999 yılında İngiltere'den dönerek, bir sene süreyle, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Bale Anasanat Dalı'nda modern dans hocalığı yaptı.
- 2000 yılında İstanbul'a yerleşti.
- İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi Modern Dans Bölümü'nde ve Akademi İstanbul'da dans ve klasik bale hocalığı yaptı. Aynı yıl içerisinde oyunculuğa da başladı.
- Oynadığı televizyon dizileri: Yeditepe İstanbul, En son babalar duyar, Vay anam vay, Ti şov,90-60-90,Affedilmeyen, Kızlar yurdu, Canım Kocacım, Koçum Benim, Mert ile Gert.
- 2005-2007 yılları içerisinde, Ankara Devlet Tiyatrosu'nda sahnelenen, Salome adlı eserde oyunun rejisörü Müge Gürman tarafından yapılan elemeler sonucunda iki yıl boyunca Salome'yi (kapalı gişe) oynama onurunu elde etti. Misafir sanatçı olarak Ankara Devlet Tiyatrosu'nda başrolünü oynadığı Oscar Wilde'ın Salome adlı bu eseriyle, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Güney Kore'nin başkenti Seul'de ülkemizi temsil etti.
- Ekim 2010'da Bodrum-Yalıkavak'a yerleşti.
- Sanatçının Haziran 2010'da İstanbul Maltepe Üniversitesi sualtı fotoğraf bölüm başkanı Recep Dönmez'le yapmış olduğu sualtında dans fotoğraf çalışmaları bulunmaktadır.
- Sanatçı 2010 Haziran ayında profesyonel dans fotoğrafçısı ve sualtı fotoğrafçısı Osman Ürper'e modellik yaparak sualtında bale ve dans fotoğrafları çalışmasına katılmıştır.
- 2010 Haziran ayında Sualtı Film Yapım şirketi sahibi sayın Bengiz Özdereli ile sualtı dans video çekimlerinde birlikte çalışma fırsatı bulmuştur.
- Sanatçı bugün de profesyonel olarak dans etmekte, oyunculuk yapmakta, Bale ve Modern Dans dersleri vermektedir.

DANCE OF BLUE PROGRAM İÇERİĞİ
KLASİK BALE 3-6 Yaş Grubu : Bu grup,öğrencilere Klasik Bale’nin temel adımlarını onlara sevdirerek öğretme amacıyla açılmıştır.Bu ders,miniklerin duruşlarının,adımlarının,vücut koordinasyonlarının geliştirilmesi,Klasik Bale eğitimine fiziksel ve ruhsal olarak hazırlanmalarını oyunlar aracılığıyla sağlamayı amaçlar. Hedefimiz genç yetenekleri erken yaşta keşfedip Türk Balesi’ne kazandırmaktır.

KLASİK BALE 6-12 Yaş Grubu : Bu grubun dersleri,Klasik Bale’nin başlangıç ilkelerini barındırır.Konservatuvar yarı zamanlı kurs programlarının tüm içeriği bu derste mevcuttur.Bu ders,öğrencilerimizin edindikleri klasik temel tekniğin yanında,üst beden koordinasyonu ve mimik kullanabilme potansiyellerini ortaya çıkarmakla birlikte büyüme çağında olan miniklerimizi hem ruhsal,hem de bedensel açıdan sağlıklı bir biçimde geliştirmeyi amaçlar.Hatırlatmak isteriz ki,her kız çocuğu hayatının belli bir döneminde bale yapmak ister.Bu imkanı onlara sağlamak,çocuklarımızın sağlıklı bir öz güven geliştirmelerine yardımcı olmakla kalmayıp,içlerinden bazıları için profesyonel kariyerlerinin başlangıç noktası olacaktır.

KLASİK BALE Genç Grup : Bu grup,Klasik Bale’nin temel ögelerini öğrenmiş olan ve verilen bir hareketi tüm teknik kurallarıyla uygulayabilme niteliğine sahip öğrencilerimiz için açılmıştır.Karmaşık kombinasyonları rahatlıkla anlayıp,bedenlerinde uygulamaya koyabilen,ileri derece Bale teknik gelişimine yatkın olan öğrenciler,bu derste bir Klasik Bale dersinde olması gereken eğitimi tüm detaylarıyla öğrenmektedirler.Bu gruba katılan ve geçmiş Bale eğitimi yeterli olan öğrenciler için haftada iki gün Point dersi de verilmektedir.

KLASİK BALE Büyükler İçin : Bu grup,Bale’ye merakı olan ancak bu hayalini gerçekleştirmeye fırsat bulamamış öğrencilerimiz için kurulmuştur. Dersin içeriğinde,Klasik Bale’nin temel adımları,pozisyonları ve tüm artistik ögeleri bulunmaktadır.Bu ders,bedenin fiziksel kapasitesi ölçülerinde,öğrencileri zorlamadan,Bale’nin estetik yönlerinin ön plana çıkarılmasını hedefler. Yaş sınırı gözetmeksizin açmış olduğumuz bu gruba Klasik Bale eğitimi almak isteyen herkes katılabilir.
*Klasik Bale eğitimi almış farklı seviyelerdeki öğrenciler için ayrı bale grupları açılabilir.

MODERN DANS Yeni Başlayanlar için (Beginners) : Bu grup,herhangi bir dans eğitiminden geçmemiş öğrencilere Modern Dans’ın en önemli iki ismi olan Martha Graham ve Merce Cunningham tekniklerinin temel öğretisini vermek üzere kurulmuştur.Bu ders Graham ve Cunningham’ın geliştirmiş olduğu temel alt ve üst beden formlarını öğrenciye kazandırmayı amaçlar ve öğrencilerimizi Modern Dans’ın ileri seviyelerine geçmeye hazırlar.

MODERN DANS Orta derece (Intermediate) : Bu grup, Modern Dans’ın temel bilgilerini almış olan öğrenciler için açılmıştır.Martha Graham ve Merce Cunningham tekniklerinin tüm formlarını barındıran derste Modern Dans’ın özgür hareketlerine daha ayrıntılı yer verilmektedir.
*Modern Dans eğitimi almış ileri seviyedeki öğrenciler için ayrı gruplar açılabilir.

REPERTUAR: Klasik Bale ve Modern Dans alanında yeterli donanıma sahip olan öğrenciler için uygulanan bu derste Klasik Bale’nin Kuğu Gölü,Don Quixotte,Uyuyan Güzel,La Bayadere gibi en bilinen eserlerinin koreografileri öğretilir.Aynı zamanda yeni Modern Dans koreografilerine de ağırlık verilen bu dersin amacı öğrencilerin repertuar dağarcığını geliştirmektir.

FIT BLUE : Bu grup tümüyle bedeni kuvvetlendirmek ve esnetmek amacıyla açılmıştır.Ders,yoğun Pilates hareketleri içerir ve bunlara ek olarak Bale Barı’ndaki güçlendirme ve esnetme egzersizlerini barındırır.Doğru nefes kullanımı ile vücudun zorlanmasını minimuma indiren bu ders,öğrencilerin bedenlerinin kısa sürede düzgün bir form almasını sağlar.Yaş sınırı gözetmeksizin açmış olduğumuz bu gruba isteyen herkes katılabilir.

INTERNATIONAL & SOCIAL LATIN : Bu grup,Salsa,Chacha,Rumba ve Bachata danslarına ilgi duyanlar için açılmıştır.Dersimiz eşsiz Latin tekniğini ve müziklerini Rumba'nın romantizmi,Samba'nın neşesi ve Jive in Rock'n Roll ruhuyla birleştirir.Uluslararası Latin danslarının temel standartlarını öğrenmek ve eğlenceli vakit geçirmek isteyen herkesi bu derse bekliyoruz.

Browse This Group

Similar Groups

This is a Vimeo Group. Groups allow you to create mini communities around the things you like. Check out other interesting groups. Groups